منو

عده ای می گویند به مصلحت نظام نیست که متخلفان صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص شوند

امیر خجسته نماینده همدان و عضو هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ‌در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان به این دولت و یا آن دولت بسنده نمی کنیم بلکه تنها به فساد توجه می کنیم. اینکه در آنجا سوء استفاده شده و این سوء استفاده قطعی است.
به گزارش اعتمادآنلاین، وی تاکید کرد: اختلاس ۸ هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان قطعی است و هیچ شکی در آن وجود ندارد. برای تخلفات بعدی نیز در حال بررسی هستیم که چه کسانی بودند چه کار کردند. همچنین بررسی هایی در خصوص مدیریت خانوادگی، فامیلی و جناحی کار کردن صندوق در حال انجام است.
این عضو هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: در حال حاضر دستگاههای نظارتی به شدت کار می کنند و در اسرع وقت این پرونده را به نتیجه می رسانیم و به فرهنگیان این قول را می دهیم که تمام اموال به غارت رفته را برمی گردانیم و کسانیکه تخلف کرده اند به سزای اعمال خود می رسند.
خجسته خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هیات تحقیق و تفحص هیات قوی است و تجارب و حساسیت بالایی دارند و غالبا هم فرهنگی هستند ما نمی گذاریم اموال و سرمایه فرهنگیان تعزی بشود و قطعا اموال فرهنگیان را بر می گردانیم.
وی در خصوص متخلفان این پرونده، اظهارداشت:‌ تعدادی از افرادی که در پرونده اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان حضور داشتند بازداشت شده اند و تعدادی نیز تحت تحقیق، بازرسی و بازپرسی هستند. باید در فضای آرامی بررسی این پرونده انجام شود تا دادستان و قاضی به خوبی بتوانند کار را پیش ببرند و به نتیجه مطلوب برسانند. قطعا در این روزها نتیجه آن تاحدودی مشخص می شود.
این عضو هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: تا زمانیکه بررسی دقیق انجام نشود نمی توان اسامی متهمان را اعلام کرد و باید بررسی و متقن شود و بعد از آن اعلام خواهیم کرد.
خجسته روند پیشرفت کار هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره ی فرهنگیان را مناسب عنوان کرد و گفت: قطعا فساد های بیشتری در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد. چرا که در شرکت های اقماری، بانک سرمایه و صندوق فرهنگیان در حال بررسی هستیم.
وی یادآور شد: یک عده می گویند مصلحت نظام نیست که متخلفان این پرونده مشخص شوند اما ما به این عده می گوییم که از قوت و قدرت نظام است که افراد خلافکار مشخص شوند و به سزای اعمالشان برسند. آن کسی که می گوید مصلحت نیست متخلفان مشخص شوند، برای خودش مصلحت نیست. در غیر این صورت مردم می خواهند این افراد مشخص و به سزای اعمالشان برسند.
این نماینده مجلس با اشاره به عملکرد مجلس دهم در برخورد با فساد، اظهارداشت: دوره دهم مجلس خیزش خوبی برای برخورد با متخلفان برداشته است و به نظر بنده این مجلس در مبارزه با مفاسد روند خوبی دارد. در پرونده تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مجلس نهم بنده سه سال با دو نفر از دوستان دراین پرونده کار می کردم و مجلس نهم رقبتی برای مبارزه با فساد نداشت و هیات تحقیق و تفحص میل نداشت که پرونده به نتیجه برسد. اما این مجلس با ترکیب جدید که دارد می خواهد با فساد مبارزه کند و روند بسیار خوب است.هر چند که پرونده بنیاد شهید را از کانال دیگری پیش بردیم و در حال حاضر متخلفان دستگیر شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *