منو

طرح ممنوعیت واردات تراریخته تا ۱۰ روز دیگر به صحن علنی مجلس می‌رود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فشارهای وارده به نمایندگان مجلس برای توقف پیگیری واردات محصولات تراریخته گفت:‌ بر اساس مصوبه کمیسیون کشاورزی مجلس واردات، تولید و مصرف محصولات تراریخته بدون رعایت ضوابط و قوانین سلامت ممنوع شده است.

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی واردات، تولید و مصرف محصولات تراریخته بدون رعایت ضوابط و قوانین سلامت ممنوع شده است.

وی افزود: پیگیر آن هستیم که در کمیسیون تلفیق مصوبه ما با تهیه گزارش نهایی برای قرارگیری در برنامه ششم توسعه ارائه شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فشار سنگینی در این خصوص روی مجلس وجود دارد تا این قانون به تصویب نرسد.

وی تصریح کرد: مقالات سفارشی علمی در این خصوص ظرف مدت سه روز تا یک هفته برای حمایت از محصولات تراریخته نوشته می‌شود، این در حالی است که مقالات علمی باید ماهها به‌روی آن کار و تحقیق انجام شود.

پاپی‌زاده اضافه کرد: همچنین شاهد حمایت از برخی مقالات در خصوص تراریخته هستیم و موجی علیه مجلس شورای اسلامی به راه افتاده تا این موضوع در مجلس تبدیل به قانون نشود.

وی تصریح کرد: افرادی که این موضوع را در مجلس پیگیری می‌کنند دغدغه سلامت مردم را دارند اما توسط حامیان تراریخته به‌عنوان مخالفان علم و فناوری معرفی می‌شوند، این در حالی است که آنها دارای سطح بالای سواد دانشگاهی هستند و سابقه فعالیت در حوزه سلامت دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: امیدواریم ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده این موضوع در کمیسیون تلفیق در قالب گزارشی تهیه تا در صحن علنی مجلس مطرح شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0