منو

جریان سازمان‌یافته خارجی در پایان‌نامه‌های پولی

 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب برخورد شدید با موضوع فروش‌ پایان‌نامه‌ها و مقالات علمی در این شورا خبر داد. محمدرضا مخبردزفولی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه، گفت: در این جلسه بحث‌های مهمی درباره آسیب‌های مربوط به دانشگاه‌ها و مراکز علمی که فروش پایان‌نامه‌ها و نگارش مقاله‌هاست، صورت گرفت. وی افزود: پس از بحث‌های مختلف مقرر شد وزارت محترم کشور و قوه قضائیه -با توجه به تاکید ریاست محترم قوه قضائیه که این کارها جعل و جرم است- برخورد لازم را با این موارد داشته باشند و هم به لحاظ حقوقی و قضایی و هم به لحاظ مسائل دانشگاهی باید با این تخلفات برخورد جدی صورت گیرد. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: حتما با این جریان به شدت برخورد می‌شود و انشاءالله وزارت محترم کشور براساس مسئولیتی که پیدا کرد با همکاری قوه قضائیه برنامه‌ریزی‌های لازم و برخوردهای متناسب را انجام دهد و از سوی دیگر هم ما کارهای دیگری برای پالایش جریان علمی کشور را در شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال خواهیم کرد.

مخبردزفولی با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: چند جلسه قبل در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گروهی را مسئول کردیم که از وضعیت این مسائل به خصوص در اماکنی مانند خیابان انقلاب اسلامی و مقابل دانشگاه تهران و یا سایر مراکز استان ها و در ارتباط با مجموعه های دانشگاهی، گزارشی تهیه و ارائه کنند. موضوع فروش پایان‌نامه قلابی نیز در ستاد بررسی شد و گروهی مسئول شدند گزارشی تهیه کنند. وی ادامه داد: برداشت این است که جریانِ سازمان یافته و طراحی شده با پشتیبانی خارجی‌ها و عناصر مسئله‌دار و برخی اوقات هم به وسیله عناصر غافل، نادان و ناآگاه به این راه افتاده‌اند. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ما اطلاعاتی داریم که جریان‌هایی در سطوح خارجی و بعضی از دنباله‌روهای داخلی آنها در پی این هستند که پیشرفت علمی کشورمان را مخدوش کنند و به آن لطمه بزنند و یا آن را آلوده کنند. مخبردزفولی در پایان تاکید کرد: امیدوار هستیم با این تصویب و تصمیم که شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفت، شاهد برچیده شدن این‌گونه حرکت‌های ناشایست در فضای علمی کشور باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0