منو

محصول "تراریخته" در زمین‌های ایران کشت نمی‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ محصولات تراریخته در زمینهای کشاورزی کشور وارد نشده و در واقع تولید این محصولات در کشور تجاری نشده است. به گزارش تسنیم، عباس کشاورز در حاشیه نهمین نمایشگاه ملی توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی اظهار کرد: محصولات تراریخته در زمینهای کشاورزی مشاهده نشده است و این محصولات تجاری نشده‌اند. وی افزود: در سال جاری یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن چغندر قند تولید می‌شود که استقبال خوبی از تولید این محصول توسط کشاورزان به عمل آمده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت در خصوص اقدامات این معاونت برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی، گفت: محدودیت کاشت برنج در مناطقی غیر از شمال کشور در حال انجام است. همچنین استفاده از گیاهان مقاوم به خشکی و سوق زراعت به‌سمت کشت نشایی در حال انجام است.

کشاورز تصریح کرد: کشت نشایی سبزی و صیفی در جنوب کشور در ۹۰ درصد مزارع در حال انجام است و کشاورزان ما مسئله کمبود آب را به‌خوبی درک کرده‌اند.

وی گفت: در ۵ سال گذشته از هر مترمکعب آب ۸۵۰ گرم کالا تولید می‌شد که این رقم در سال ۹۴ به ۱٫۲ کیلوگرم رسیده که این رقم در ۵ سال آینده به ۱٫۷ کیلوگرم می‌رسد.

وی در پایان در واکنش به این موضوع که وزارت نیرو اعلام کرده است که سطح زیر کشت زمینهای کشاورزی افزایش یافته است،‌گفت: به‌خلاف این اظهارات سطح زیر کشت به محصولات کشاورزی اضافه نشده بنابراین (آن منجر به تولید نشده و تدابیر اتخاذشده) منجر به افزایش تولید شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0