منو

تشدید نظارت بر مزایا و تسهیلات دریافتی کارکنان دولت

دبیر فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس گفت: لایحه‌ای در مجلس در دست بررسی است که نظارت بر حقوق، مزایا و تسهیلات دریافتی کارکنان دولت را مورد نظارت بیشتر قرار می‌دهد و کلیات آن مورد موافقت قرار گرفته است. جلیل رحیمی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: طرح شفاف‌سازی حقوق مدیران ارشد توسط یکی از نمایندگان تهران نوشته شده که هم‌اکنون در دست بررسی بوده اما هنوز تصویب نشده است.
وی ادامه داد: کلیات این طرح بر این مبناست که بر میزان دریافتی، مزایا و تسهیلات مدیران و تمام کارکنان نظارت بیشتری انجام شده و به نحوی این نظارت‌ها صورت گیرد که دریافت‌ها به‌صورت کامل در موارد قانونی گنجانده شود. دبیر فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس تصریح کرد: همچنین در این لایحه سقف دریافتی نیز برای مدیران و کارکنان در رده‌های مختلف در نظر گرفته شده که بحث و بررسی در مورد آن در حال انجام است. رحیمی با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد، بیان کرد: دولت لایحه‌ای در مورد تسهیل سرمایه‌گذاری در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار داده که جزئیات آن در دست بررسی است. برخی از بندهای این لایحه شامل تأمین تضامین سرمایه‌گذاری و اختیار تملک زمین برای خارجی‌ها در مناطق آزاد بوده که هنوز به تصویب نرسیده و در حال بررسی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0