منو

ضرورت بررسی«FATF» در مجلس

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پویا، با اشاره به صحبتهای علی طیب‌نیا در جلسه علنی اخیر مجلس، اظهار کرد: معمولاً در گزارش به نکات مثبت توجه می‌شود و در این گزارش وزیر اقتصاد کمتر به نکات منفی«FATF» اشاره کرد.

اکبر رنجبرزاده با تأکید بر اینکه مجلس باید قرارداد «FATF» را بررسی کند، گفت: باید جزئیات این قرارداد در کمیسیونهای امنیت ملی، اقتصادی و قضایی بیشتر بررسی شود و درخصوص آن بحث صورت گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: اگر این قرارداد باعث سلطه‌پذیری کشور شود، مجلس از دو منظر می‌تواند به این قرارداد ورود پیدا کند؛ نخست اینکه مجلس می‌تواند دولت را ملزم به ارائه کل مواد قرارداد به مجلس کرده تا مورد بررسی نمایندگان قرار گیرد و یا اینکه مجلس دولت را به‌طور کلی از ورود به این موضوع منع کند.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: اگر با پیوستن به این کنوانسیون آینده مبهمی در انتظار کشور است، به هیچ عنوان زیر بار این مسئله نخواهیم رفت. نماینده مردم اسدآباد در مجلس با بیان اینکه در بسیاری از این قراردادهای بین المللی به‌نوعی استعمار ظریف و نوین گنجانده شده، تصریح کرد: اگر ما بتوانیم پشت‌پرده این کنوانسیونها را ببینیم، شاید بهتر بتوان در مورد«FATF» تصمیم گرفت و اقدام کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0