منو

سالانه ۳هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در تهران می‌میرند‏

به گفته نماینده مجلس شورای اسلامی، سالانه ۳ هزار نفر در تهران بر اثر آلودگی هوا می‌میرند.
به گزارش فارس، مهرداد لاهوتی با بیان اینکه ۸۰ درصد آلودگی هوای تهران به علت آلایندگی خودروهاست، گفت: در صورت اجرای قانون معاینه فنی، میزان قابل توجهی از آلایندگی هوای این شهر کاسته می‌شود.
وی با اشاره به این که سالانه ۳ هزار نفر در تهران بر اثر آلودگی هوا به کام مرگ می‌ روند، اظهار کرد: در زمینه کاهش آلودگی هوای این کلان شهر باید اقدامات اساسی صورت گرفته و طرح های کارآمد مانند طرح کاهش اجرا شود.
لاهوتی با بیان این که به جای توقف اجرای طرح کاهش که به تضعیف این طرح می انجامد، باید بستر تقویت طرح های «سلامت محور» فراهم شود، تصریح کرد: در حال حاضر، کلیه مراکز معاینه فنی پایتخت مجهز به تجهیزات مناسب بوده و دارای استاندارد مطلوب هستند.
وی با اشاره به این که اگر شهروندان به موقع به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند، شاهد صف های طولانی برای‌ انجام معاینه فنی نخواهیم بود، اشاره کرد: تعداد مراکز موجود معاینه فنی تهران، جوابگوی نیاز شهروندان است و در این زمینه هیچ گونه کمبودی احساس نمی شود.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر این که طرح کاهش، طرحی کارآمد بوده و توقف اجرای آن، تصمیمی نادرست و اقدامی ناکارآمد است، خاطرنشان کرد: طرح کاهش، طرحی «سلامت محور» است و باید نسبت به تقویت آن اقدام گردد تا به درستی اجرا شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0