منو

بازار سرمایه، یک هفته، یک نگاه+جدول

 

در هفته آخر شهریور شاهد رشد چشمگیر در حجم و ارزش معاملات بورس و فرابورس بودیم که نوید ورود نقدینگی به بازار سرمایه و رونق آن در مهرماه را می دهد.البته شایان ذکر است که معاملات بلوکی در این هفته نیز نقش بسزایی در رشد حجم و ارزش معاملات بازار سرمایه داشت.

m1

m2 m3 m4 m5 m6 m7 m8

 

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در هفته منتهی به سی و یکم شهریور ۱۳۹۵ به رقم ۷۶۴۵۰٫۹۰ واحد رسید که نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته(بیست و چهارم شهریور۱۳۹۵(که رقم ۷۶۴۵۵٫۴۰ واحد بود افت ناچیز ۴٫۵۰ واحدی را تجربه کرد.شاخص فرابورس این هفته کار خود را با ثبت ۸۱۶ واحد پایان داد که نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته که رقم ۸۰۰واحد بود، حدود۱۶ واحد افزایش یافت.
به گزارش تابناک، شاخص بازار اول که در هفته گذشته کار خود را با ۵۳۶۳۸٫۴۰واحد به پایان رساند این هفته با کاهش۲۴۳٫۳۰واحدی به رقم ۵۳۳۹۵٫۱۰ واحد و برخلاف شاخص بازار اول، شاخص بازار دوم با افزایش ۱۴۰۲واحدی به رقم ۱۶۷۷۹۴واحد رسید. شاخص شناور آزاد نیز با کاهش ۸٫۸۰ واحدی،رقم ۸۴۹۰۴٫۷۰ واحدی را به ثبت رساند.شاخص صنعت نیز با کاهش ۱۶واحدی در ارتفاع ۶۳۴۹۵٫۴۰ واحد ایستاد و درنهایت در این هفته نیز شاهد این بودیم که شاخص قیمت(وزنی- ارزشی) که در پایان هفته گذشته در ارتفاع ۲۷۱۳۱٫۲۰خاتمه داده بود، با کاهش ۳۱٫۸۰ واحدی به سطح ۲۷۱۹۹٫۴۰ واحد رسید.

بیشترین کاهش شاخص بورس در این هفته مختص به شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۷ با کاهش ۳۵۰٫۵۰ واحد بود و بیشترین افزایش شاخص فرابورس نیز در هفته اخیر را در روز یکشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۸ با افزایش ۸٫۴۰ واحدی مشاهده شد. در این هفته شاهد کاهش بیش از ۰٫۰۰۵۸درصدی شاخص بورس و افزایش ۲ درصدی شاخص فرابورس بودیم. حجم معاملات بورس در این هفته بیش از ۲۹۲۷میلیون سهم بود که نسبت به هفته گذشته (۱۹۹۷ میلیون سهم) شاهد افزایش بیش از ۴۶ درصدی بودیم. مجموع ارزش معاملات بورس در هفته منتهی به سی و یکم شهریور ماه،بیش از ۶۳۰۸میلیارد ریال که در مقایسه با مجموع ارزش معاملات بورس در هفته منتهی به بیست و چهارم شهریور ماه که ۴۰۷۳میلیارد ریال با افزایش بیش از ۵۴ درصدی روبرو شد. مجموع ارزش معاملات فرابورس هم در هفته جاری بیش از ۸۲۲۸ میلیارد ریال بود که نسبت به هفته گذشته با افزایش بیش از ۷۸ درصدی همراه بود.

بیشترین حجم معاملات در بورس در هفته جاری در روزدوشنبه با بیش از ۱۲۱۰میلیون سهم و بیشترین ارزش معاملات بورس در هفته مذکور با بیش از ۱۹۵۱ میلیارد ریال را در روز دوشنبه شاهد بودیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0