منو

احمد توکلی – نماینده پیشین مجلس – با اشاره به طرح موضوع فساد در شهرداری تهران که این روزها با عنوان «خانه‌های نجومی» مطرح شده، باید بدون اتلاف وقت بررسی و درستی یا نادرستی اتهامات به سرعت آشکار شود.

به گزارش ایسنا، احمد توکلی در «الف» نوشته است: «خبر واگذاری زمین در شهرداری تهران، راست یا دروغ، آثار مهمی دارد.

دلیل آن، اهمیت شورای شهر و شهرداری مرکز کشور است. این دو نهاد به منزله مجلس و دولت محلی در دموکراسی های فدرالی، و حتی در مردمسالاری دینی، نقش گسترده‌ای در زندگی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم دارند. در واقع به دلیل سابقه ذهنی که اکثر مردم از فساد در شهرداری‌ها دارند، این اعتقاد به وجود آمده که گرچه مبارزه با فساد در همه‌جا ضروری است، در برخی نهادها ضروری‌تر است که شهرداری یکی از آن جاها است.

بنابراین دعاوی منتشر شده باید بدون اتلاف وقت بررسی و درستی یا نادرستی اتهامات به سرعت آشکار شود. این بررسی باید به اصلاح سریع فساد احتمالی، مجازات قاطع مرتکبان و ارزیابی مدیرانی منجر گردد که سوءاستفاده‌های احتمالی در مدیریت آنان واقع شده است.

سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت بنابر وظیفه ذاتی خویش موضوع را در دستور کار خود قرار داده است و نیازمند یاری مردم خوب تهران است تا اطلاعات و اسناد خود را در این باره به دیده‌بان برسانند. ان‌شاءالله این نهاد متعلق به مردم با سرعت و دقت وظیفه دینی و ملی خود در شفاف شدن امور شهرداری ادامه خواهد داد. به همین خاطر تا این‌جا، دیده‌بان از نامه شهردار تهران و رئیس شورای شهر تهران به مقامات قضایی و درخواست رسیدگی استقبال می‌کند.

مردم محق هستند بدانند عوارضی که می‌دهند، چگونه خرج می‌شود. دیده‌بان شفافیت و عدالت در احقاق این حق دینی و عقلی پشتیبان مردم است و به کوشش خویش برای حاکم شدن شفافیت در همه عرصه‌های حکومت ادامه خواهد داد.

 

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0