منو

مجلس در انتظار سومین مصوبه نفتی دولت‏

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه پیگیری‌های نمایندگان درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی را منوط به چگونگی مصوبه سوم دولت در این باره دانست. اسدالله قره‌خانی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در جلسه غیرعلنی مجلس، وزیر نفت و رئیس هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین و برخی منتقدان به اظهار نظر پرداختند.

وی تصریح کرد:‌ استنباط ما این است که چنانچه در مصوبه سومی که دولت درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی خواهد داشت، اگر موارد مد نظر هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین و پیشنهادها را لحاظ و اشکالات را برطرف کند نیازی به مراحل دیگر درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی نباشد. قره خانی گفت: یعنی نتیجه جلسه غیرعلنی مجلس منوط به مصوبه سوم دولت درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی است و این مصوبه تعیین کننده خواهد بود . البته منوط به آن چیزی که هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین می فرستد آنها را عملیاتی و مصوب کند. وی اظهار داشت: هیئت دولت پس از تصویب این مصوبه آن را مجددا به مجلس ارسال خواهد کرد تا در هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین بررسی شود و اگر ایرادی نداشته باشد برای اجرا به دولت ابلاغ خواهد شد. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت:‌ برداشت من از پیام فضای جلسه غیرعلنی مجلس این است که طرح دو فوریتی الزام تصویب قراردادهای نفتی در مجلس تا اطلاع ثانوی مسکوت می ماند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0