منو

رئیس کل بیمه مرکزی: وام ضروری و خودروی اعضای هیئت عامل پس گرفته شد‏

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: مبالغ وام ضروری و خودروی اعضای هیئت عامل پس گرفته شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ عبدالناصر همتی در نشست خبری با اشاره به اینکه هیئت عامل و مدیرعامل بانک ها و بیمه ها نباید وام بگیرند و وام باید به کارکنان تعلق بگیرد ، گفت: به محض اینکه به بیمه مرکزی آمدم در نامه ای اعلام کردم که باید مبالغ وام ضروری و خودروی اعضای هیئت عامل بازپس گرفته شود که به سرعت انجام شد. رئیس کل بیمه مرکزی افزود: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پول از همه اعضای هیئت عامل بیمه مرکزی پس گرفته شد. وی گفت: قبل از اینکه به بیمه مرکزی بیایم خود اعضای عامل ۲۱۰ میلیون تومان اضافه کاری شب عید را تسویه کرده بودند و آنچه از سال ۹۴ اضافه گرفته شده بود همه برگردانده شد. همتی که سابقه مدیرعاملی بانک سینا و بانک ملی را نیز دارد ، افزود : ۱۰ سال در سیستم بانکی بودم اما یک ریال هم وام نگرفته بودم. وی با بیان اینکه در بیمه مرکزی وام ضروری اشتباه بوده است ، گفت: طبق آیین نامه وام بیمه مرکزی در سال ۸۸ هیئت عامل می توانست ۴۰ برابر حقوق حکمی خود وام ضروری بگیرد که البته سقف آن نیز مشخص نشده در حالی که برای کارکنان سقف مشخص شده است. رئیس کل بیمه مرکزی افزود: قبول ندارم که مثلاً وام ۵۰۰ میلیون تومانی ضروری است و آدمی که عقل دارد می فهمد این مبلغ نمی تواند ضروری باشد. همتی با بیان اینکه آیین نامه های مربوط به حقوق و وام در دولت در دست بررسی است، گفت : قرار است وام ها محدود و کنترل شود که بزودی ضوابط آن ابلاغ خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر یکی از اعضای هیئت عامل نخواهد این گونه پول های اضافه را برگرداند چه برخوردی خواهید کرد ؟ گفت: اگر پول های اضافه را ندهند برکنارشان می کنم ، در مسائل مقررات قانونی با کسی شوخی ندارم. رئیس کل بیمه مرکزی افزود: به بیمه مرکزی آمده ام تا حاشیه ها در صنعت بیمه را به حداقل برسانم. وی گفت: بر اساس مصوبه شورای حقوق دستمزد احکام هیئت عامل و مدیران بیمه اصلاح شده است.

افزایش ۲۰ درصدی صنعت بیمه در سال ۹۵

رئیس کل بیمه مرکزی گفت : رشد حق بیمه در سه ماهه نخست امسال به بالای ۲۰ درصد رسیده و پیش بینی می شود تا پایان سال ادامه دار باشد. عبدالناصر همتی در ادامه نشست خبری با بیان اینکه در سال ۷۳ نفوذ بیمه در کشور تنها ۳۴ صدم درصد بود ، افزود: در سال ۹۳ این رقم به ۱ و ۹ دهم درصد افزایش یافته است و ما امیدواریم بتوانیم این رقم را به ۲ درصد برسانیم. ضریب نفوذ بیمه شامل سهم خدمات صنعت بیمه از تواید ناخالص داخلی است. وی با بیان اینکه نفوذ بیمه در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا ۱ و ۷ دهم درصد است و جلوتر هستیم ، گفت: با این حال نفوذ بیمه از میانگین جهانی که ۶ و نیم درصد است بسیار پایین تر و حدود یک سوم میانگین جهانی است. رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه پرداخت خسارت در سه ماهه اول امسال ۳۲ درصد رشد داشته است ، افزود: نسبت خسارت به حق بیمه به ۶۲ و نیم درصد رسیده است. همتی با بیان اینکه بیمه شخص ثالث ، زندگی و درمان حدود ۷۴ درصد حق بیمه را در سه ماهه اول امسال به خود اختصاص داده است ، ‌گفت : بیمه ایران به عنوان بیمه دولتی ۳۲ درصد و سایر بیمه های غیر دولتی ۶۸ درصد صنعت بیمه را در اختیار دارند. وی با بیان اینکه باید سعی کنیم فرهنگ استفاده از بیمه زندگی را در بین مردم جا بیندازیم ، افزود: ۱۲ درصد صنعت بیمه ما مربوط به بیمه زندگی است که این رقم در مقایسه با رقم میانگین جهانی ۵۵ درصدی بسیار پایین است و با افزایش آن نفوذ بیمه در کشور بالا می رود. خبرنگاری پرسید برخی از مشتریان بدحساب بعد از بالا آوردن بدهی به سراغ بیمه های دیگر می روند و به این ترتیب هر سال به یک بیمه بدهکار می شوند ، راهکار بیمه مرکزی در این باره چیست؟ که همتی پاسخ داد: حتماً بانک اطلاعاتی مشتریان بیمه ها را راه اندازی می کنیم و این موضوع را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.

کلاهبرداران جاعل عنوان بیمه مرکزی معرفی می شوند

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به کلاهبرداری برخی افراد تحت عنوان بیمه مرکزی گفت: اسامی این افراد نزد ما وجود دارد و فقط به خاطر بحث های حقوقی فعلا اعلام نمی شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما عبدالناصر همتی در ادامه نشست با خبرنگاران افزود: این موضوع را به دایره حقوقی بیمه مرکزی اعلام کرده ایم و اگر آنها بگویند که اعلام اسامی مشکلی ندارد آن را اعلام می کنیم. همتی در پاسخ به این سوال که برخی شرکت های بیمه برای فامیل های خود به صورت صوری نمایندگی بیمه درست کرده اند ، گفت : اینکه نماینده بیمه براساس رابطه و ارتباط با مدیران به کار گرفته شود من هم شینده ام و حتما با آن برخورد می شود زیرا این گونه مسائل حیثیت همه بخش های بیمه را خراب می کند. وی درباره دو شغله ها در نمایندگی های بیمه هم گفت: براساس آمار ما ۹۰ کارگزار دو شغله وجود دارد که در حال بررسی و پالایش هستیم و اگر کسانی هم واقعا شغلی غیر از بیمه داشته باشند آنها را اصلاح خواهیم کرد. همتی درباره نظارت بر شرکت های بیمه هم گفت : نظارت ما براساس حمایت از این شرکت ها خواهد بود و باید از شرکت های بیمه ای حمایت شود. وی گفت :‌ در این حال نظارت و کنترل جدی بر عملکرد این شرکت ها نیز ادامه خواهد داشت. همتی گفت : ‌به عنوان مثال مشکل بیمه توسعه که خیلی از مردم را درگیر کرد به خاطر مشکل نظارتی بود و اگر شرکت های بیمه‌ای احساس کنند که احساس انضباطی در بیمه مرکزی وجود دارد آنها نیز بسیاری از مسائل را رعایت خواهند کرد. رئیس کل بیمه مرکزی درباره پذیرش افراد سانحه دیده تصادفات در بیمارستان های دولتی و خصوصی براساس قانون بیمه شخص ثالث هم گفت: بیمارستان های دولتی و خصوصی موظفند که سانحه دیدگان تصادفات را به صورت اورژانسی پذیرش کنند. وی افزود : اگر بیمارستانی در این زمینه کوتاهی کرد و اگر گزارش شود حتما مسئله بررسی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0