منو

مافیای آب در کشور/ هدایت 30 ساله مدیریت آب کشور توسط عده ای خاص

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در کنار مافیای های موجود در کشور، مافیای آب هم وجود دارد، گفت که عده ای خاص که در واقع مافیای آب کشور هستند، ۳۰ سال مدیریت آب کشور را در دست گرفتند. هدایت الله خادمی نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با افکارنیوز با اشاره به وجود مافیای مختلف در کشور از جمله مافیای قند و شکر، مافیای چای، مافیای برنج و… گفت: در کنار این مافیا باید مافیای آب را هم اضافه کرد. وی افزود: عده ای از افراد خاص، ۳۰ سال است که مدیریت آب کشور را در دست دارند و آب را بر اساس تشخیص و علاقه خود به مناطق خاص هدایت می کنند. نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در همین راستا به انتقال آب کارون سه اشاره و تصریح کرد: کارون سه رودخانه ای است که از کوهرنگ سرچشمه می گیرد، از وسط شهر ایذه و باغملک و روستای های اطراف عبور می کند. آب این رودخانه پس از عبور از مسجد سلیمان، شوشتر، اهواز، خرمشهر و آبادن به خلیج فارس می ریزد. خادمی گفت: به رغم اینکه آب کارون سه از ایذه و باغملک و روستاهای اطراف عبور می کند، اما به مردم که در این مسیر قرار دارند آب داده نمی شود و مردم برای کارهای کشاورزی آب ندارند.

وی با بیان اینکه انتقال آب در منطقه ما باعث شد تا زمین ها و منازل مردم زیر آب برود، افزود: مردم منطقه دامداری و کشاورزی خود را از دست دادند و منبع درآمدی ندارند، این در حالی است که قرار بود آب در حال انتقال به مردم ایذه و باغملک داده شود. عضوکمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: تعجب ما این است آب به مردمی که در نزدیکی و ۱۰ کیلیومتری این آب قرار دارند، داده نمی شود اما هزار کیلومتر انتقال داده می شود. خادمی افزود: از وعده مسئولین برای رساندن آب به مردم ایذه و باغملک ۱۵ سال می گذرد اما شاهد تعلل مسئولین هستیم. خادمی با اشاره به وظیفه حمید چیت چیان وزیر نیرو در این زمینه گفت: اینجانب در صحن مجلس به وزیر نیرو تذکر دادم و وزیر هم نامه ای برای انتقال آب به مردم ایذه و باغملک داد اما هنوز اقدامی نشده است. وی گفت: ایذه و باغملک بهترین خاک را دارند و مستعد تولید گندم، برنج، انواع میوه از جمله موز، زردآلو و سیب و موز هستند اما متاسفانه توجهی به این امر نمی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0