منو

بازدید هوایی و "۲۰ثانیه‌ای" وزیر صنعت از پروژه‌های خاک‌خورده صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد

یکی از مسائلی که مردم و به‌ویژه جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد دغدغه آن را دارند، توسعه حوزه صنعت و معدن در این استان بوده تا بلکه با توسعه این حوزه این استان نیز روی ریل پیشرفت قرار گیرد و با ایجاد اشتغال از آمار بالای بیکاری رهایی یابند.

به گزارش تسنیم، در حال حاضر پروژه‌های مهمی در استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه صنعت و معدن در دست اجرا بوده و مردم این استان و به‌ویژه جوانان آن در انتظار راه‌اندازی این پروژه‌ها هستند. البته بیشتر پروژه‌های حوزه صنعت و معدن در کهگیلویه و بویراحمد در حال حاضر در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند و بیشتر پروژه‌ها با وجود اینکه سال‌ها از عملیات اجرایی آن می‌گذرد ولی هنوز تکمیل نشده و اکنون با مشکلاتی روبه‌رو هستند. بررسی مشکلات پروژه‌های در دست اجرا در حوزه صنعت و معدن و سرعت‌بخشی به روند اجرایی این پروژه‌ها از خواسته‌های مردم استان کهگیلویه و بویراحمد است. وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیئت همراه ظهر دوشنبه در یک سفر یک‌روزه و جهت بازدید از پروژه‌ها و بررسی مشکلات حوزه صنعت و معدن به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد. این سفر یک‌روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی صورت گرفت که وزیر صنعت، معدن و تجارت بیشتر بازدیدهای خود از پروژه‌های مهم حوزه صنعت و معدن را به‌صورت هوایی و در “۲۰ ثانیه” در دستور کار خود قرار داد. روز گذشته پروژه‌های مهم حوزه صنعت از جمله پروژه‌های پتروشیمی شهرستان گچساران و دهدشت به‌صورت هوایی با بالگرد بازدید شد.

 

بازدید “۲۰ثانیه‌ای” از پروژه‌ای که پس از ۱۰ سال ۳۶درصد پیشرفت دارد

آیا از پروژه‌ای همچون پتروشیمی گچساران که ۱۰ سال از عملیات اجرایی آن می‌گذرد و پس از ۱۰ سال، اکنون ۳۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، می‌توان در ۲۰ ثانیه و آن هم به‌صورت هوایی بازدید کرد. یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در دست احداث در گچساران که در واقع از مهم‌ترین پروژه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده، پروژه پتروشیمی است. این پروژه از جمله پروژه‌هایی بوده که مردم شهرستان گچساران به‌ویژه قشر جوانان سال‌ها بوده که انتظار تکمیل و راه‌اندازی آن را دارند و این پروژه درصورت راه‌اندازی می‌تواند به رونق اقتصادی در این شهرستان کمک فراوانی کند.

 

وزیر صنعت از پروژه تعطیل‌شده کارخانه سیمان سپوی دهدشت بازدید نکرد

آیا بهتر نبود در سفر روز گذشته وزیر صنعت در بازدید هوایی از پتروشیمی گچساران، بالگرد به زمین می‌نشست و وی از نزدیک از این پروژه بازدید می‌کرد و در جریان وضعیت آن قرار می‌گرفت.وزیر صنعت و هیئت همراه از کارخانه سیمان مارگون و معدن فسفات در شهرستان چرام نیز روز گذشته در سفر خود با بالگرد به‌صورت هوایی بازدید کرد. سفر یک‌روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به کهگیلویه و بویراحمد در حالی انجام گرفت که بازدید وزیر صنعت از پروژه تعطیل‌شده کارخانه سیمان سپوی دهدشت در برنامه کاری وی نبود. آیا بهتر نبود بازدید از این پروژه تعطیل‌شده در دستور کاری سفر وزیر صنعت به این استان قرار می‌گرفت و وی در جریان مشکلات این پروژه قرار می‌گرفت؟در پایان این سؤال مطرح می‌شود: سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به کهگیلویه و بویراحمد چه دستاوردهایی برای حوزه صنعت و معدن در این استان داشته است؟آیا با بازدیدهای هوایی و “۲۰ثانیه‌ای” وزیر صنعت از پروژه‌های صنعت و معدن می‌توان به آینده این حوزه در استان امیدوار بود؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *