منو

جولان شکر آزاد در بازار‏

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از جولان شکر آزاد در بازار متلاطم این کالا نسبت به شکر دولتی خبر داد. محمد آقاطاهر در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما حجم شکر دولتی توزیع شده در مراکز عمده فروشی را ۱۵۰ تن اعلام کرد و افزود: در حالی که شکر دولتی در بازار وجود ندارد شکر آزاد با قیمت بالا به وفور توزیع می شود که سبب افزایش قیمت شده است. وی حجم کم شکر دولتی توزیع شده در مراکز عمده فروشی را مانع اثرگذاری این بخش در کاهش قیمت دانست و گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر درب کارخانه ۲۳۰۰ تومان ، عمده فروشی ۲۴۳۰ تومان و خرده فروشی ۲۵۵۰ تومان است. رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی نظارت بر گرانفروشی را بر عهده تعزیرات دانست و ادامه داد: در چند هفته گذشته قیمت شکر ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش یافته است و هم اکنون این کالا در مراکز عمده فروشی ۳۰۵۰ تا ۳۱۰۰ تومان در هر کیلوگرم به فروش می رسد. آقاطاهر با اشاره به ادامه تلاطم در بازار شکر گفت: در دو روز گذشته قیمت شکر ۵ درصد کاهش داشته که علت آن افزایش جزئی توزیع و کوتاه شدن مدت عرضه است. وی با اشاره به اینکه هیچ پیش بینی برای افزایش قیمت شکر وجود نداشته است ، تصریح کرد: در اواخر ماه رمضان و شروع فصل تابستان تقاضا افزایش یافت که در صورت ذخیره سازی و برنامه ریزی در این بخش شاهد این افزایش قیمت نمی شدیم. آقاطاهر زمان یک ماهه عرضه شکر در بورس را طولانی اعلام کرد و ادامه داد: با کاهش این زمان و افزایش عرضه ، این معضل کاهش می یابد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به مشکل توزیع شکر و بر هم خوردن رابطه عرضه و تقاضا افزود: شروع توزیع شکر از عمده فروشی ها می تواند به رفع این مشکل و تعدیل قیمت شکر و تأمین نیاز بازار کمک کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0