منو

پاداش 600 میلیونی در سایپا با مدیریت بذرپاش؛ از اعلام تا ابهام

ساعتی پس از آنکه رسانه ها از افشای پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیون در شرکت سایپا در زمان مدیریت مهرداد بذرپاش خبر دادند، وی این خبر را تکذیب کرد. روزنامه ایران در این باره نوشته بود: «نگاهی به صورت‌های مالی شرکت خودروسازی سایپا نشان می‌دهد که طی سال‌های ۸۷ و ۸۸ مهرداد بذرپاش (صاحب امتیاز فعلی روزنامه وطن امروز) به عنوان مدیرعامل به همراه ۴ عضو دیگر هیأت مدیره مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان پاداش دریافت کرده‌اند که با احتساب نرخ تورم به مقدار کنونی معادل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. صورت مالی سایپا نشان می‌دهد که در سال ۸۷ اعضای هیأت مدیره مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان و در سال ۸۸ هم به همین منوال مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان دیگر برای خود پاداش در نظر گرفته اند! انتصاب بذرپاش به‌عنوان مدیر عامل سایپا در حالی انجام شد که وی در آن زمان ۲۸ سال سن داشت و سابقه مدیریت در مجموعه‌های صنعتی را نداشت و با نظر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری وقت در این سمت منصوب شد. ناگفته نماند که مهرداد بذرپاش از سال ۸۴ و پس از پیروزی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات و در حالی که ۲۶ سال بیشتر سن نداشت، به‌ نمایندگی از شرکت سرمایه‌گذاری تأمین ‌اجتماعی عضو هیأت مدیره گروه خودروسازی سایپا شده بود.»

واکنش بذرپاش به خبر پاداش ۶۰۰میلیونی در سایپا

اما در همین حال، اعضای هیات مدیره سابق سایپا در واکنش به خبر روزنامه ایران اعلام کرد: پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیونی به این اعضا در سال‌های ۸۷ و۸۸ قویا تکذیب می‌شود. به گزارش مهر، اعضای هیات مدیره سابق سایپا در نامه ای اعلام کردند: «پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیونی به اعضای هیات مدیره سایپا در سال‌های ۸۷ و۸۸ قویا تکذیب می‌شود، این در حالی است که عدد ذکر شده (۳۰۰ میلیون) در صورت مالی مصوب مجمع عمومی شرکت سایپا، عددی است که به سهامداران حقوقی (سازمان گسترش، شستا، گروه بهمن) پرداخت می‌شود. همچنین سهامداران حقوقی طبق سیاست‌های ابلاغی از آن مبلغ، مبلغی را به اعضای حقیقی اختصاص می‌دهد که طبق ابلاغ وقت سازمان گسترش به شرکت‌های زیر مجموعه حداکثر پاداش مصوب برای اعضای غیرموظف ۱۰ میلیون تومان، موظف ۲۰ میلیون تومان و مدیرعامل ۳۰ میلیون تومان در سال بوده است که کمتر از ۵ درصد عدد ذکر شده آن رسانه است. لازم به ذکر است برخی از اعضا همین مبلغ را نیز دریافت ننموده‌اند که مدارک آن در اسناد مالی سازمان گسترش موجود است.» در همین حال، مهرداد بذرپاش در واکنش به مطلب «پاداش ۶۰۰ میلیونی بذرپاش و اعضای هیات مدیره سایپا» در برخی رسانه‌ها با بیان اینکه این پاداش به هیچ عنوان به اعضای هیات مدیره سابق پرداخت نشده است، گفت: عدد ذکر شده (۳۰۰ میلیون تومان) در صورت مالی که مصوب مجمع عمومی سایپا است، به سهامداران حقوقی پرداخت می شود و این مبلغ به هیچ عنوان به اعضای هیات مدیره پرداخت نشده است. وی افزود: براساس سیاست‌های وزارت صنایع وقت و ابلاغ سازمان گسترش و نوسازی حداکثر سقف پرداختی پاداش سالیانه اعضای هیات مدیره شرکت‌های زیرمجموعه مبلغ ۳۰ میلیون تومان در سال بوده است.

تکمله

توضیحات مدیر عامل و اعضای هیات مدیره سابق سایپا اگر چه عدد ۶۰۰ میلیون را تکذیب می کند، اما بر پاداش ۳۰ میلیونی صحه می گذارد و این در حالی است که در سال ۸۷ و با مقایسه قیمت ها و تورم در آن سال، پرداخت ماهیانه مبلغ ۲ و نیم میلیون تومان پاداش علاوه بر حقوق عادی هم عدد کمی نبوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0