منو

مرتضی طلایی: زلزله احتمالی پایتخت یک میلیون نفر تلفات دارد

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر راه اندازی شهر زیرزمینی تهران و قراردادن تمام تاسیسات شهری در کانال های زیر زمینی عنوان کرد: در شرایط حال حاضر در صورت وقوع زلزله در پایتخت، بیش از یک میلیون نفر جان خود را از دست می دهند. مرتضی طلایی در گفت و گو با افکارنیوز با اشاره به آسیب پذیری شهر تهران در حوزه ایمنی عنوان کرد: پیش بینی می شود در شرایط حال حاضر در صورت وقوع زلزله، بیش از یک میلیون نفر جان خود را از دست دهند. حادثه شهران نشان داد وجود شبکه گاز در سطح شهر می تواند مهم ترین عامل افزایش تعداد کشته ها در بحران هایی همانند زلزله است.

وی با بیان این که ایمن سازی تهران با جایگزینی انرژی برق بجای گاز در برنامه ای ۵ ساله امکان پذیر است، عنوان کرد: همچنین تهران نیاز به نوسازی بافت فرسوده و مقاوم سازی و ایجاد سامانه های بحران دارد. نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که پیش بینی بحران مهم ترین مرحله در سطوح مختلف مقابله با بحران است، گفت: این پیش بینی باید در تمام موارد حادثه ساز رخ دهد تا بر اساس آن اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم. در این صورت می توانیم حداقل از ۵۰ درص از پیامدهای ناشی از یک بحران را کنترل کنیم.

فقدان مدیریت یکپارچه و محال بودن پیشگیری بحران

طلایی با اشاره به این که تا زمانی که در تهران به مدیریتی یکپارچه دست نیابیم نمی توان محال است حتی در حوزه بحران اقدامات پیشگیرانه با حضور فراگیر تمام دستگاه ها انجام داد، اظهار کرد: در حال حاضر حتی بحران نیز مدیریتی یکپارچه ای ندارد این در حالی است که باید شهر زیرزمینی تهران را راه اندازی کنیم به این معنی که تمام تاسیسات باید به زیر زمین رود و کانال های شهری برای عبور تمام تاسیسات شهری ایجاد شود. انجام چنین اقداماتی نیازمند همکاری دستگاه های مختلف دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0