منو

دریافتی بیش از 10 میلیون تومان در ماه بازپس گرفته می‌شود

 

نماینده مردم جهرم در مجلس با اشاره به تلاش جمعی از نمایندگان جهت تدوین طرح ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایا گفت:‌ بر اساس این طرح دریافتی‌های بیش از ۱۰ میلیون تومان در ماه بازپس گرفته می‌شوند. به گزارش ایسنا، محمدرضا رضایی کوچی گفت: در شرایطی که طبقات حقوق‌بگیر اعم از کارمندان، کارگران و کشاورزان به دلیل چالش‌های اقتصادی و حقوق‌های پایین در مضیقه زندگی می‌کنند فیش‌های ده‌ها و صدها میلیون تومانی مدیران بانکی، بیمه‌ای و شرکت‌های دولتی موجب بدبینی مردم شده است.

وی با تاکید بر اینکه وصولی‌ها و دریافتی‌های مدیران در هر رده و پستی باید شفاف شود، افزود: جمعی از نمایندگان مجلس در واکنش به دریافت‌های میلیونی برخی کارگزاران نظام طرح ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایا را در دست تدوین و امضاء دارند تا زین پس همه کارگزاران نظام به ویژه مدیران دولتی، نمایندگان مجلس و مدیران قوه قضائیه بیش از ۱۰ میلیون تومان در ماه دریافت نکنند علاوه بر آن پس از تصویب قانون تمام افرادی که از سال ۹۲ به این طرف بالاتر از سقف مصوب حقوق دریافت کرده‌اند باید وجوه مازاد را به خزانه کل کشور واریز کنند. نماینده مردم جهرم در مجلس طرح مذکور را پیش مقدمه تدوین لایحه اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری در دولت ارزیابی کرد و افزود: تا قبل از شناسایی و جمع‌بندی خلاء و نقایص قانون مدیریت خدمات کشوری و ارائه لایحه اصلاحی به مجلس، طرح تعیین سقف دریافتی کارگزاران نظام کمک خوبی به سامان یافتن نظام پرداخت‌ها می‌کند البته باید مراقب بود که در حین بررسی جزییات با فشار مدیرانی که در صورت تصویب طرح منافع‌شان به خطر می‌افتد، تبصره‌هایی به آن اضافه نشود که اهداف اولیه طراحان بی‌اثر شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0