منو

mmmmmmmmmmmm
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران گفت: هنوز شاهد موج واردات میوه هستیم و دولت باید با واردات و قاچاق میوه برخورد جدی کند. حسین مهاجرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شمال استان تهران درباره وضعیت بازار میوه و تره‌بار اظهار داشت: بازار میوه و تره‌بار در سال ۹۵، دوران شگفت‌زدگی را سپری کرد. وی تصریح کرد: قیمت میوه در سال ۹۵ افت بسیار زیادی داشت و در تاریخ بازار میوه و تره‌بار این  کاهش قیمت میوه بی‌سابقه بود. مهاجرانی با تأکید بر اینکه با وجود بارش‌های شدید و سیل در بیشتر مناطق کشور در فصل بهار، خوشبختانه درصد کمی از تولیدات کشاورزی تخریب شد، اضافه کرد: سال پرباری پیش رو داریم.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران با اشاره به اینکه محصولات شهریار در استان تهران اندوخته شش ماهه برای تأمین بازار میوه و تره‌بار کشور در آینده است، اظهار داشت: شهریار از قطب‌های مهم در تولید محصولات کشاورزی نه‌تنها در استان تهران، بلکه در کشور محسوب می‌شود. مهاجرانی شهریار، ساوه و اسلام‌شهر را در کنار فیروزکوه و دماوند از پایگاه‌های تولید محصولات کشاورزی و تأمین‌کننده نیاز بازار معرفی و تصریح کرد: سیب منطقه جابان در شهرستان دماوند برند کشوری است؛ ولی متأسفانه این اندوخته در حاشیه قرار دارد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران واردات میوه خارجی و قاچاق میوه را سمی کشنده برای تولید داخلی دانست و اضافه کرد: از نمونه‌های بارز این امر، فدا شدن سیب دماوند به خاطر واردات سیب فرانسوی است؛ در صورتی که کیفیت سیب دماوند قابل قیاس با سیب فرانسه نیست. مهاجرانی اظهار داشت: متأسفانه هنوز شاهد موج واردات میوه خارجی و قاچاق آن در داخل کشور و تزریق به بازار داخلی و منزوی شدن تولید ملی هستیم و دولت باید برخورد جدی با این پدیده داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0