منو

سیلوهای گندم

 

دبیر کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با تأکید بر اینکه محل دپوی کالاهای قاچاق از این استان خارج شده است به تسنیم اعلام کرد، گزارش‌های به‌دست آمده حاکی از آن است که انبارهای گندم در برخی استان‌های همجوار، به محل دپوی کالای قاچاق تبدیل شده است. علی‌اکبر پوراحمد نژاد با اشاره به اقدامات انجام شده برای ناامن‌سازی‌ فضای استان تهران برای قاچاقچیان و نگهداری کالاهای قاچاق اعلام کرد، با این اقدامات شاهد هستیم که در ماه‌های اخیر محل دپوی کالاهای قاچاق از استان تهران به استان‌های همجوار تغییر کرده و انبارهای گندم در برخی از استان‌های همجوار استان تهران به محل دپوی کالاهای قاچاق تبدیل شده است. وی افزود: هماهنگی‌های لازم با استان‌های همجوار انجام شده و مقرر شده است تا شناسایی باندها و محموله‌های قاچاق در استان تهران اتفاق افتاده و عملیات دستگیری متهمان و کشف محموله‌ها با اقدام مشترک استان‌های درگیر انجام شود.

نبود کالای قاچاق در سیلوهای بخش خصوصی

این دیدگاه دبیر کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با واکنش برخی فعالان بخش خصوصی و مسئولان دولتی مواجه شده است به‌نحوی که دیروز دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی با بیان اینکه سیلوهای بخش خصوصی قادر به نگهداری حجم بالای کالای قاچاق نیست اعلام کرد، به‌طور کلی در سیلوهای گندم و غلات نمی‌توان کالای دیگری نگهداری کرد و پیدا شدن کالای قاچاق در انبارهای گندم بی‌معناست، مگر آنکه در اطراف این سیلوها انبارهای مسقفی وجود داشته باشد که کالای قاچاق در آنها نگهداری شود. کاوه زرگران با بیان اینکه با توجه به شکل ظاهری سیلوها نگهداری کالایی به غیراز غلات در سیلوهای بخش خصوصی ممکن نیست، تلاش کرده تا بخش خصوصی را از اتهام نگهداری کالاهای قاچاق در سیلوهای گندم مبرا کند، با وجود این وی احتمال نگهداری این کالاها در انبارهای مکانیزه اطراف برخی سیلوهای گندم که در اختیار بخش خصوصی نیست را رد نکرده است.

سیلوهای گندم دولتی هم کالای قاچاق ندارند

همچنین معاون وزیر جهادکشاورزی در واکنش به پیداشدن کالاهای قاچاق در سیلوهای گندم استان‌های همجوار تهران اعلام کرد، در سیلوهای گندم دولتی به غیراز گندم چیز دیگری ریخته نمی‌شود و تا به امروز چنین چیزی در بخش دولتی به گوش من نخورده است. علی قنبری با بیان اینکه شرکت بازرگانی دولتی به‌عنوان یک شرکت دولتی، چنین چیزی را ندارد و من در مجموع چنین اخباری را تا به امروز نشنیده‌ام که کالای قاچاق در سیلوهای گندم قرار گیرد، افزود: در سیلوهای دولتی گندم چنین چیزی وجود خارجی ندارد و کالای قاچاق در آنها یافت نمی‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0