منو

انتشار این مطالب به معنای تأیید آن از سوی سمن نیست و سمن تنها منعکس کننده آن بوده است.

پردیسبان، ثامن الحجج، موسسه میزان و… اینها نمونه هایی از موسسات و دفاتری  است  که در سالهای اخیر در انها کلاهبرداری صورت گرفته است  و مردم با اعتماد به آنها مبالغی را جهت مشارکت در سرمایه گذاری به امانت گذاشتند؛ اما با بداقبالی مواجه شده و سرمایه شان را از دست دادند. موضوع پدیده هم از این قاعده مستثنی نبوده و علیرغم تبلیغات گسترده تلویزیون سهامداران آن با مشکل مواجه شدند و اکنون چند سال است که بدنبال مطالبه حق خود هستند. متن زیر نامه ای است از طرف یکی از این سهامداران و گلایه وی به صدا و سیما:

 

بسمه ­تعالی

 

ریاست محترم سازمان صدا و سیما

با سلام

بعنوان یکی از سهامداران مالباختۀ متأثر از تبلیغات اغواگرانه شبانه ­روزی آن سازمان در موضوع پدیده شاندیز به شرح ذیل معرفی می­ دارد:

صد البته که اوج تبلیغات در خصوص پدیده شاندیز در زمان مهندس ضرغامی صورت گرفت و اینجانب که به آن حجم از تبلیغات سیمای دولتی نظام اعتماد نمودم و مانند سایرین یکصدوسی­ هزار سهامدار دیگر ترغیب شدم تا سرمایۀ نقدی خویش و خانواده­ام را به امید یک سرمایه­ گذاری سالم در این پروژه قرار دهم تا اینکه با تغییر دولت ، موضوع تخلفات در این پروژه با مصاحبۀ دادستان مشهد و رپرتاژ برنامۀ خبری بیست­ وسی کلید خورد و در حال حاضر با گذشت ۱۸ ماه از توقف پروژه از شما که خود یکی از رزمندگان کربلای ۵ بوده ­اید انتظار دارم تا یک برنامۀ شفاف­ سازی در خصوص آیندۀ تاریک سهامداران پروژه پدیده شاندیز را امر بابلاغ فرمایید که در برنامۀ گزارش خبری ۲۲:۳۰ شبکۀ ۲ با دعوت از کارشناسان حقوقی قانون تجارت و سرمایه­ گذاری شفاف­ سازی لازم صورت گیرد تا بلکه قصور آن سازمان در اغوای مردم جهت سرمایه­ گذاری مطمئن جبران گردد.

ضمناً امروز مراتب فوق را بصورت تلفنی به فرد حاظر در دفتر جنابعالی اعلام و توضیح مکفی دادم.

توی این کشور تلویزیون خصوصی وجود ندارد و مردم به تبلیغات تلویزیون دولتی اعتماد می کنند.

 

1 پاسخ به نامه یکی از مالباختگان پدیده شاندیز به صداوسیما
  1. “تبلیغات سیمای دولتی نظام” اساسا و ضرورتا دلیلی بر صحت محتوای برنامه تبلیغی نیست. تلویزیون و سایر رسانه‎ها نه به خاطر درج تبلیغ بلکه به خاطر سکوت در دیدبانی عملکرد شرکت‎های بزرگی چون “پدیده” مقصرند. پدیده به صراحت قانون برنامه چهارم، حق عرضه سهام در خارج از بورس رانداشت. رسانه‎ها و در راس آنها صدا و سیما این تخلف آشکار با حجم وسیع را دیدند و خاموش ماندند. این خاموشی مسوولیت بزرگی را متوجه آنها می‎کند. مسوولیتی که حقوقی نیست، مسوولیتی از جنس حرفه‎ای و اخلاقی است.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0