منو

4500633_134

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه طی تذکری نسبت به مدیریت جلسه علنی امروز در حذف بررسی طرح تشکیل  سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور صحن مجلس، انتقاد کرد.

وی خطاب به باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دیروز موضوع طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصاد در صحن علنی مجلس قرائت شد و امروز هم در موعد قرائت شما این موضوع را از دستور صحن حذف کردید.

وی با بیان اینکه طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی به مدت چهار سال است که در کمیسیون مشترک بررسی می‌شود، ادامه داد: هیئت رئیسه مجلس به اسناد مخالفت دولت در مورد طرح مذکور این موضوع را از دستور کار خارج کرده است.

قاضی پور خطاب به باهنر گفت: حضرتعالی به خوبی مستحضرید که اگر این طرح که یکی از بهترین طرح های مجلس نهم است اجرایی شود می تواند هفتاد الی هشتاد درصد مفاسد اقتصادی در کشور را کاهش دهد.

نماینده مردم ارومیه در ادامه با بیان اینکه اختلافات ما درباره این طرح با دولت یک الی دو مورد است، بیان داشت : دولت درباره این طرح اذعان می کند که باید بانک اطلاعات در اختیار خودش باشد و ما هم عنوان کردیم قوه قضاییه هم می تواند به این بانک اطلاعاتی دسترسی داشته باشد.

قاضی پور در ادامه مجددا خواستار شد تا هیئت رئیسه مجلس اجازه بررسی این طرح در مجلس صادر کند.

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی می تواند فواید زیادی داشته باشد، تاکید کرد: این طرح از اقتصاد مقاومتی، پاکدستان و تولید داخلی حمایت می کند و با رانت کاران و مفسدین اقتصادی مبارزه خواهد کرد.

در ادامه محمد رضا باهنر در واکنش به تذکر نادر قاضی پور گفت: در حال حاضر برخی اشکلات به طرح مورد اشاره وارد است که قرار است اشکلات آن در جلسه روز آینده هیئت رئیسه مجلس مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: بنده هم قبول دارم که فعالیت های بسیار بزرگی درباره این طرح صورت گرفته که ان شا الله به جمع بندی درباره این طرح خواهیم رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0