منو

348828_410

اواخر سال گذشته بود که گزارش فساد در فوتبال پس از مدت‌ها از سوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی منتشر شد. محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی که نقش مهمی در جمع‌آوری و بررسی پرونده فساد در فوتبال دارد در گفت‌و‌گویی درباره روند جزییات این پرونده صحبت کرد.

پرونده فساد در فوتبال و گزارش کمیسیون اصل نود در این باره به کجا رسید؟

-متاسفانه پول زیاد باعث فساد در فوتبال شده و برهمین اساس توقع ما از وزارت ورزش این است که بر روی این موضوع نظارت جدی داشته باشد تا این پرونده مراحل بعدی‌اش را طی کند.

دستگاه قضایی به این پرونده ورود کردند؟

-فعلا نه؛ اما قرار است تا دو هفته دیگر دستگاه قضایی هم به این پرونده ورود کنند.

گزارش فساد در فوتبال بندهای مختلفی دارد، کدام بند نگران کننده‌تر بود؟

-در مجموع همه بندها نگران کننده هستند و باید این موضوع دقیق و قانونی پیگیری شود. مسائل مربوط به فساد در فوتبال خیلی ریشه‌دار است و متاسفانه پول‌های غیرقانونی و مسائل ضداخلاقی در این پرونده بسیار دیده می‌شود.

در حال حاضر این پرونده مسکوت مانده و پیگیری‌های لازم در مورد آن انجام نشده، امکان دارد این روند همچنان ادامه داشته باشد؟

-به هیچ عنوان این اتفاق نیفتاده و قرار هم نیست که بیفتد. تمام پرونده هایی که در کمیسیون اصل ۹۰ مطرح می شود به صورت قانونی تا مراحل آخر پیگیری می شود.

در برخی از صحبت‌ها مطرح شده که علی کفاشیان به عنوان رییس فدراسیون فوتبال متهم ردیف اول پرونده فساد در فوتبال است،همین موضوع باعث شد او در انتخابات فدراسیون شرکت نکند؟

-اگر این موضوع صحت داشته باشد این توقع از دستگاه های ذیرربط و دکتر گودرزی می‌رود که بر روی این موضوع نظارت بیشتر داشته باشد.

منبع: راه دانا

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0