منو

IMG17355837

نماینده مجلس و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تأکید کرد: این ستاد باید نقشه راه برای این موارد تهیه کند که تا کنون در این زمینه موفق نبوده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،” پورمختار” در برنامه تیتر امشب گفت: مخاطب مقام معظم رهبری در ابلاغ دستورالعمل مبارزه با مفاسد اقتصادی،  رؤسای سه قوه است اما چون آنان فرصت کافی ندارند و رسیدگی به پرونده ها نیز زمان بر است، کمتر حضور دارند و نمایندگان شان حاضر می شوند.

وی افزود: البته گاهی هم پرونده های غیرمرتبط مطرح می شود و این ستاد باید نقشه راه برای مبارزه با فساد اقتصادی تهیه کند و با ریشه یابی علل موارد فساد اقتصادی و آسیب شناسی قوانین و مقررات، بستر را برای حذف فساد اقتصادی فراهم آورد اما این روند به طور جدی دیده نمی شود.

پورمختار گفت: البته این ستاد کارهای جدی زیادی کرده است و هر پرونده ای که مطرح می شود در کمیته هایی که نمایندگان سه قوه حضور دارند بررسی می شود.

بنا بر این گزارش،  نماینده مجلس و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هم در این برنامه گفت: این ستاد باید تلاش کند که با بسترسازی های قانونی و نظارتی، کلاً پرونده فساد اقتصادی در جامعه بسته شود اما تا کنون اقدامات جدی در این چارچوب دیده نشده است.

وی افزود: انتظار می رود که رؤسای سه قوه با حضور جدی و بیشتر در این ستاد، زمینه را برای ریشه کن کردن این موارد فراهم کنند.

نماینده مجلس و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: اگر پرونده معوقات بانکی در این ستاد بررسی می شود و تا کنون نیز از افزایش این معوقات جلوگیری شده است، باید به جایی برسیم که معوقات بانکی به طور کامل حذف شود یا در پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی باید همه تلاش کنند که فضای لازم برای شکل گیری همچون پدیده ای حذف شود.

وی افزود: در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی رؤسای سه قوه و نمایندگان آن حضور دارند و متأسفانه کارهای ستاد به بررسی پرونده های موردی محدود شده است که اثربخشی کارها را محدود می کند و کارهای انجام شده تناسبی با حجم مفاسد اقتصادی ندارد و بسیار ناچیز است و انتظار داریم سران سه قوه همواره دخالت کنند و شعار ما این است که پیشگیری مهمتر است.

منبع: اکو نیوز

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0