منو

image_650_365

وزارت اقتصاد آلمان طی گزارشی اعلام کرد: حجم پولشویی در این کشور سالانه بیش از ۱۰۰میلیارد یورو برآورد شده که این میزان حدود دوبرابر آن چیزی است که پیش‌تر تصور می‌شد و حجم قابل‌توجهی از این میزان پولشویی توسط مقامات این کشور شناسایی نمی‌شود.

به گزارش راشاتودی، براساس این گزارش، سالانه ۱۵تا ۲۸هزار معامله غیرقانونی در بازار هنر، خودرو و مسکن آلمان صورت می‌گیرد. این گزارش تاکید می‌کند که مجموع حجم پولشویی در بخش‌های مالی و غیرمالی آلمان از ۵۰میلیارد یورو عبور کرد و از ۱۰۰میلیارد یورو نیز گذشته است.

حجم قابل‌توجه پولشویی صورت گرفته در آلمان از خارج از این کشور به داخل آن صورت می‌گیرد چراکه اقتصاد آلمان قوی محسوب می‌شود. میزان پولی که افراد خارجی می‌توانند از خارج از آلمان با خود آورده یا از این کشور خارج کنند ازسوی مقامات این کشور محدود نشده است. پیش‌تر تلاش دولت آلمان برای اعمال محدودیت حمل حداقل ۵هزار یورو برای مسافران در ماه فوریه شکست خورد. همچنین وارثه ژورنال نیز از وجود یک حلقه غیرقانونی خبر داده بود که توانسته بودند ۵میلیارد یورو را در آلمان پولشویی کنند. این حلقه خلافکاران ۵میلیارد یورو را از فروش هروئین در اسپانیا، هلند، ایتالیا و انگلیس به دست آورده و از طریق خرید خودروهای گران‌قیمت، تجهیزات زراعت در آلمان و فروش آنها به خاورمیانه پول خود را پولشویی کرده بودند. این مساله در آلمان امکان‌پذیر است چراکه برخلاف ایتالیا، اسپانیا و فرانسه، آلمان محدودیت حمل پول نقد اعمال نکرده است. آلمان در حال حاضر قوی‌ترین اقتصاد در میان کشورهای اروپایی را دارد. با این حال وزیر اقتصاد آلمان هفته گذشته از اصلاح پیش‌بینی رشد اقتصادی در این کشور خبر داد و اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی در آلمان در سال۲۰۱۷ تنها ۱٫۵درصد رشد خواهد داشت. به گزارش آسوشیتدپرس، زیگمار گابریل گفت: آلمان انتظار دارد نرخ اشتغال‌زایی در سال۲۰۱۷ چشمگیر باشد؛ هرچند به‌دلیل ورود پناهندگان به بازار، در آن سال، ۱۱۰هزار نفر بر جمعیت بیکاران آلمان افزوده خواهد شد. گابریل درحالی نرخ رشد در سال۲۰۱۷ را ۱٫۵درصد اعلام کرد که پیش‌بینی قبلی برای این سال ۱٫۸درصد بود. براساس سخنان گابریل، رشد اقتصاد آلمان امسال همانند پیش‌بینی‌ها ۱٫۷درصد خواهد بود.

منبع: تعادل

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0