منو

rubli_veerom-435345 kollaj1

گسترش تدابیر ضد فساد مالی علیه خانواده مقام‌های ارشد چینایسنا/ دولت چین در راستای کاهش فرصت‌های فساد، یک برنامه آزمایشی را که سال گذشته از شانگ‌های به اجرا گذاشته بود، به چندین شهر و منطقه دیگر گسترش می‌دهد و براساس آن محدودیت تجارت برای همسران و فرزندان مقام‌ها در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اقدام در پی افشاگری‌های اوراق پاناما انجام شد که فاش کرد اعضای خانواده هشت تن از مقام‌های برجسته سابق و کنونی چین در خارج شرکت‌هایی دارند. گرچه به نظر می‌رسد که هیچکدام از قوانین چین نقض نشده باشد اما از چنین اقداماتی می‌توان برای پولشویی و فرار مالیاتی استفاده کرد.

این افشاگری بر قابلیت خانواده‌های مقام‌ها برای سود بردن در چین تاکید دارد چرا که آنها می‌توانند با استفاده از وضعیت مالی مبهم و فضای حقوقی چین دارایی‌های باارزش داشته باشند و گمنام هم باقی بمانند.

رسانه‌ دولتی چین به نقل از شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری این کشور اعلام کردند که قوانین آزمایشی که در قطب مالی شانگهای اجرا شد به سمت پکن، استان گوآنگدونگ، شهر چونگ‌گینگ و منطقه سین‌کیانگ توسعه می‌یابد. بر این اساس، همسران مقام‌های عالی رتبه از ریاست بر شرکت‌های چینی خصوصی و یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی منع می‌شوند. فرزندان مقام‌ها و فرزندان همسران آنها نیز از مشارکت در عملیات‌های تجاری در حوزه‌های اداری‌ که یکی از والدین سمت دولتی دارد، منع می‌شوند.

هنوز مشخص نیست که چه مجازاتی برای مقام‌های متخلف در نظر گرفته می‌شود اما از سال گذشته که این طرح آزمایشی در شانگهای اجرا شد، ۱۰ مقام از کار برکنار شده و یا به ادارات دیگر منتقل شدند.

منبع: ایسنا

didebanSH

 

 

 

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0