منو

201602103144393462_Orig

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: الکترونیکی شدن انتخابات در مرحله دوم انتخابات مجلس اجرایی نمی شود.

امیر خجسته در خصوص آخرین وضعیت قانون انتخابات و ایرادهای انتخابات الکترونیکی گفت: مجلس ایرادهای مطرح شده از سوی شورای نگهبان را برای چندمین بار بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کرد. رفع ایرادهای جدید را اخیرا برای شورای نگهبان ارسال کردیم و منتظر نظر این شورا هستیم.

 

 انتخابات سال ۹۶ الکترونیکی برگزار می شود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات آینده الکترونیکی خواهد شد، توضیح داد: انتخابات ریاست جمهوری و شوارها در سال ۹۶ الکترونیکی خواهد بود اما از آنجایی که به زمان برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی نزدیک هستیم بعید می دانیم اجرای این قانون به این دوره از انتخابات برسد.

به اعتقاد این نماینده انتخابات مرحله دوم دهمین دور مجلس شورای اسلامی به روش قدیم انجام می شود و این دوره هم تجربه انتخابات به سبک الکترونیکی را نخواهیم داشت.

وی همچنین در خصوص بررسی لایحه شفاف سازی هزینه های انتخابات در مجلس گفت: برای بررسی این لایحه کمیسیون مشترکی در نظر گرفته شده بود که نمایندگانی از کمیسیون های امنیت ملی، قضایی و حقوقی و شوراها در این کمیسیون حضور داشتند اما از آنجایی که جلسات به حدنصاب نرسید کمیسیون شوراها منتفی شد.

خجسته عنوان کرد: با منتفی کمیسیون مشترک، بررسی لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی در دستور کار کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس به عنوان کمیسیون اصلی قرار گرفت.

منبع: خانه دولت

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0