Warning: session_start(): open(/tmp/sess_2kht080l55j72idfegijkdsbb2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/koketa/domains/daad.ir/public_html/wp-content/plugins/pe-recent-posts/pe-recent-posts.php on line 19

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: ) in /home/koketa/domains/daad.ir/public_html/wp-content/plugins/pe-recent-posts/pe-recent-posts.php on line 19
دست ۱۲ متهم پرونده فساد نفتی هنوز رو نشده است – دیده‌بان شفافیت و عدالت
منو

118824_Orig

عضوکمیته پیگیری پرونده متهم نفتی،در واکنش به صدور حکم اعدام بابک زنجانی،گفت: پرونده متهم نفتی مافیایی بوده و یکی از بزرگ ترین پرونده فساد اقتصادی قرن است.

امیرعباس سلطانی با اشاره صدور حکم اعدام برای متهم نفتی در دادگاه بدوی، گفت: اجرای این حکم نه تنها از مشکلات این پرونده نمی کاهد بلکه ابهامات زیادی را برای مردم ایجاد می کند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه پرونده متهم نفتی مافیایی بوده و بزرگ ترین پرونده فساد اقتصادی قرن است، افزود: “بابک زنجانی” در فساد اقتصادی نفتی یک شاخه از درخت تنومندی است که هنوز مشخص نشده است.

 

اعدام بابک زنجانی ساخت ویترین دیگری را موجب می شود

وی ادامه داد: با از بین رفتن ویترین بزرگ ترین فساد اقتصادی ساخت ویترین دیگری از سوی افراد متواری شده از دست قانون در این پرونده آغاز خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اعدام بابک زنجانی ویترین بزرگ ترین فساد اقتصادی قرن را نابود خواهد کرد.

سلطانی با تاکید بر اینکه باور ” زنجانی “به حکم اعدام می تواند ناگفته ها و ابهامات بسیاری را رو کند،گفت:جای تعجب دارد که وکیل این متهم به جای اظهار نظر درخصوص اعتراض به این حکم از عدالت دستگاه قضا می گوید.

 

ناگفته های بسیاری در خصوص افراد حمایت کننده بابک زنجانی هنوز باقی مانده است

وی با بیان اینکه ناگفته های بسیاری درخصوص افراد حمایت کننده “بابک زنجانی” هنوز باقی مانده است، تصریح کرد: بسیاری از افراد با نفوذ در دولت قبل مجوز به تخلف “بابک زنجانی” داده و وی را تصمین کرده اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه اعدام “بابک زنجانی” در هر حال مردم را در ابهامی گسترده فرو خواهد گذاشت،افزود:نباید صورت مسئله با اعدام این متهم پاک شود.

وی با بیان اینکه باید تکلیف تمامی افراد ذی نفوذ در پرونده بابک زنجانی مشخص شود، گفت: باید هر ۱۲ نفر متخلف این پرونده به سزای اعمال خود برسند.

عضوکمیته پیگیری پرونده متهم نفتی،یادآور شد: مطالبه مردم در خصوص پرونده متهم نفتی روشنگری در خصوص این پرونده است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا در نود و سومین نشست خبری با اصحاب رسانه از صدور حکم پرونده بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده فساد نفتی در دادگاه بدوی خبر داد و گفت: دادگاه بدوی این سه متهم را مفسد فی الارض تشخیص داده و به اعدام محکوم کرده است.

وی ادامه داد: علاوه بر اعدام به رد مال به شاکی ( شرکت ملی نفت ایران ) و همچنین به جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم شده است.

منبع: خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *