منو

45

دادستان عمومی و انقلاب تهران، با تاکید بر لزوم تمرکز بر شناسایی و انهدام باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر افزود: بخشی از جریان پولشویی در کشور نتیجه تجارت مواد مخدر است.

عباس جعفری دولت آبادی این مطلب را  در نشست مشترک معاونان دادستان و سرپرستان دادسراها و قضات دادسرای مواد مخدر تهران و رئیس پلیس مواد مخدر نیروی انتظامی عنوان کرد.

وی با اشاره به حضور مردم در روز هفتم اسفند پای صندوق رأی در سراسر کشور گفت: مردم بار دیگر با حضور خود در انتخابات، وفاداری خود را به نظام به اثبات رساندند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران به اقدامات مشترک دادستانی تهران و نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: وجود ۱۰ هزار زندانی مواد مخدر در زندان های تهران بیانگر جدی بودن وظیفه دستگاه های مربوط در مقابله با این نوع جرائم است.

دولت آبادی خاطر نشان کرد: تمرکز بر روی باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر دستاورد بیشتری خواهد داشت.

وی تمرکز بر روی پیشگیری، رفع آسیب ها، تشدید مقابله با جرائم مواد مخدر و ضربه زدن به بنیان های مالی قاچاقچیان مواد مخدر را مهمترین راهکار برخورد با این جرائم برشمرد و گفت: قانون مبارزه با مواد مخدر و اسناد بالادستی بر پیشگیری از جرائم مواد مخدر تأکید دارد.

جعفری دولت آبادی با اشاره به برخی پرونده های پولشویی مرتبط با جرائم مواد مخدر گفت: بخشی از جریان پول شویی در کشور ناشی از تجارت مواد مخدر است.

وی با بیان این که قاچاقچیان مواد مخدر برای فرار از ضبط، اموال و دارایی های خود را به نام اشخاص دیگری ثبت می کنند، تأکید کرد: شناسایی اموال متهمان و ردیابی وجوه ناشی از مواد مخدر مهمترین ضربه به عقبه این تجارت محسوب می شود.

رئیس پلیس مواد مخدر کشور نیز در این نشست، مواد مخدر را تهدید جهانی دانست و گفت: در پایتخت با همکاری نهادها و سازمان های متولی وضعیت نسبتاً خوبی فراهم شده است.

منبع: ایلنا

خلاصه شده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0