منو

139402161529276795248274

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه متأسفانه رتبه ایران در بخش فساد اداری و شفافیت خوب نیست، افزود: مقررات‌زدایی در بخش‌های مختلف برای اصلاح امور دیده شده است و در حال حاضر ۲ هزار مجوز احصا و به سمت حذف مجوزهای زائد خواهیم رفت.

شاپور محمدی در نشست تخصصی بهبود محیط کسب و کار و مشارکت بخش عمومی و خصوصی در همایش تبیین برنامه ششم توسعه، با بیان اینکه متأسفانه رتبه ایران در بخش فساد اداری و شفافیت خوب نیست، افزود: مقررات‌زدایی در بخش‌های مختلف برای اصلاح امور دیده شده است و در حال حاضر ۲ هزار مجوز احصا و به سمت حذف مجوزهای زائد خواهیم رفت.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به حذف و ادغام ۴۰۰ مجوز زائد، گفت: تا پایان سال احصای مجوزها و حذف داوطلبانه آنها تمام می‌شود و پس از آن در هیأت مقررات‌زدایی سقف زمان برای اعطای مجوز تعیین خواهد شد.

شاپور محمدی ادامه داد: اقدامات وزارت اقتصاد در زمینه شناسایی قوانین مخل کسب و کار در حال انجام است که در این راستا سامانه قوانین مخل راه‌اندازی شده و امیدواریم سال آینده نیز لایحه اصلاح قوانین مخل کسب و کار تهیه شود.

وی با اشاره به اینکه رتبه کسب و کار ایران از ۱۵۲ به ۱۱۸ رسیده است، گفت: با بررسی مشخص شد در برخی بخش ها در حق ایران ظلم شده و با بانک جهانی مذاکره کردیم و آنها با بررسی دوباره شاخص های ما را اصلاح کردند.

شاپور محمدی بیان کرد: امروز در برخی از بخش ها اقدامات خوبی انجام شده است مانند گمرک که سامانه یکپارچه را راه اندازی کرده و یا وزارت نیرو که زمان صدور مجوز را کاهش داده است.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه تا پایان سال مجوزها را ساماندهی خواهیم کرد،گفت: هر دستگاهی بخواهد با آن مقابله کند و یا اینکه انجام ندهد، به صورت جدی برخورد خواهیم کرد.

منبع     تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0