منو

liberal economy

«دولت متأسفانه به توصیه‌های خیرخواهانه درباره اتخاذ تئوری و استراتژی اقتصادی عدالت‌محور بی‌اعتنایی کرد و به‌کام تئوری غالب روز یعنی لیبرال سرمایه‌داری فرو افتاد که خطر این روحیه و رویکرد به اندازه خطر از بین رفتن استقلال کشور است».

احمد توکلی نماینده اقتصاددان مجلس در مطلبی با عنوان «خطر از بین رفتن استقلال کشور» تصریح کرد: باید نگران شکل‌گیری جریانی بود که قانون را به خدمت از بین بردن ضعفا و مستضعفین می برد؛ جریانی که با ترویج لیبرالیسم اقتصادی پروژه نفوذ فرهنگ غرب را تکمیل کند.

وی افزود: متأسفانه این دولت، به توصیه‌های خیرخواهانه درباره اتخاذ تئوری و استراتژی اقتصادی عدالت‌محور بی‌اعتنایی کرد و به کام تئوری غالب روز یعنی لیبرال سرمایه‌داری و الگوهای بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول فرو افتاد؛ خطر این روحیه و رویکرد به اندازه خطر از بین رفتن استقلال کشور است.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین با اشاره به رواج اشرافی گری و مانور تجمل در تهران اظهار داشت: وقتی ثروت در قالب کاخ‌ها و به شکل برج‌های بزرگ در می‌آید، حتما به تعبیر امیرالمومنین (ع) چاله‌های بزرگی پیدا شده که این تپه‌های بزرگ ساخته شده است.

توکلی افزود: الآن تقریبا کار سالم اقتصادی که به برج‌ها منتهی نمی شود، خیلی سخت شده است؛ به‌طوری که الآن می شود با روش های فاسدی که پیدا و شبکه‌های فسادی که ایجاد شده، ره صدساله را یک‌شبه رفت.

وی با انتقاد از تبلیغ مدل زندگی غربی در کشورمان ادامه داد: تبلیغ سبک زندگی غربی فرهنگ‌ها را به نفع غرب یکسان می کند و در این شرایط، مانورهای تجملی چون حرکت پورشه‌‌ها در خیابان ‌های پایتخت و تفاخر در ساختمان‌سازی‌های عظیم استفاده از وسائل لوکس خارجی، هرمان و حسادت‌های اجتماعی را افزایش می دهد و به روابط انسانی ضربه می زند و اثر نمایشی این نوع رفتارها باعث می شود توقع طبقات پایین زیاد شود و بخواهند زودتر به نتیجه برسند و چون با کار سالم نمی شود زود به نتیجه رسید، آنها هم دچار فساد شوند.

منبع    صدای دانشجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0