منو

4159557_199
مدیرعامل فرابورس گفت: طی سالهای گذشته ۴۶۰ شرکت به فرابورس مراجعه کردند و باید گفت که تنها ۷ شرکت قبول شده اند و از سویی این امر به سبب این که ۶۵ درصد اقتصاد شفاف نیست یک ضعف به شمار می رود.

امیر هامونی مدیر عامل فرابورس در دومین همایش حاکمیت شرکتی در راستای سیاست اقتصاد مقل ومتی اظهارداشت: از لحاظ تولید شرکت های بورسی و فرابورسی نسبت به تولید ناخالص داخلی و خروجی هزار میلیارد تومانی سهم ۳۵ درصدی دارند به طوریکه ۶۵ درصد دیگر شرکت ها به دلیل عدم شفافیت و اصول حاکمیتی نتوانستند به بازار ورود پیدا کنند .

وی افزود:طی سالهای گذشته ۴۶۰ شرکت به فرابورس مراجعه کردند وباید گفت که تنها ۷ شرکت قبول شده اند و از سویی این امر به سبب این که ۶۵ درصد اقتصاد شفاف نیست یک ضعف به شمار می رود.

هامونی با بیان اینکه ۱۶ درصد تولید ناخالص داخلی کشور شرکت های کوچک و متوسط تشکیل می دهند اظهار داشت: این شرکت ها ۹۹ درصد بنگاه ها و ۴۵ درصد اشتغال را به خود اختصاص داده و در حالی که اکثر هیئت مدیره آنها خانوادگی است و حال ما برای رفع این بحران و شفاف سازی اقتصاد بازار رشد را طراحی کرده ایم که در آینده نزدیک این بازار در بورس به راه بیافتد تا گذرگاهی برای ورود شرکتها به مسئله حاکمیتی باشد.

منبع   باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0