منو

139405011213255535740324

 

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان “در برنامه ششم توسعه و سال ۹۵ برنامه‌ای ویژه‌ برای افزایش امنیت در حوزه اقتصادی داریم” گفت: مقابله با تخلفات،‌ رانت‌ها و یقه‌سفیدها با راه‌اندازی پلیس اقتصادی در دستور کار است.

 

سردار اسکندر مؤمنی در برنامه تلویزیونی حوالی فردا در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان حاضر در برنامه در خصوص ورود سرمایه‌گذاران و توریست‌های خارجی به کشور در فضای پسابرجام و اقدامات نیروی انتظامی برای حفظ امنیت این افراد عنوان کرد: برای امنیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه پلیس پیشگیری برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده‌ایم به‌خصوص در استان‌هایی که حضور گردشگر و سرمایه‌گذار خارجی در آنها بیشتر است.

وی گفت که امنیت در حوزه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و توریست‌ها به‌طور کامل برقرار است. هیئت‌های خارجی زمانی که به ایران می‌آیند پس از یک یا دو روز اقامت، در ملاقات‌های خود تأکید می‌کنند، فضاسازی بسیاری علیه ایران در رسانه‌های خارجی وجود دارد در حالی که وضعیت فعلی و امنیت مردم ایران باعث تعجب ما است.

سردار مؤمنی با ابراز “ساختارهای خاصی را برای تأمین امنیت در حوزه سرمایه‌گذاران و توریست‌های خارجی پیش‌بینی کرده‌ایم” مطرح کرد: البته نرخ جرم در ایران در این زمینه از پایین‌ترین نرخ‌های جرم در دنیا است.

وی در خصوص ایجاد پلیس اقتصادی گفت: نیروی انتظامی این آمادگی را اعلام کرده است اما ایجاد پلیس اقتصادی علاوه بر ساختار و سازمان به قوانین و اختیارات خاصی نیاز دارد، در این رابطه بحث‌هایی در دولت و مجلس مطرح است و امیدواریم این موضوع محقق شود.

 

مقابله با تخلفات،‌ رانت‌ها و یقه‌سفیدها با راه‌اندازی پلیس اقتصادی

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: پلیس اقتصادی اختیارات خاص و ویژه‌ای را نیاز دارد تا مسائل مختلف منوط به تشکیل پرونده قضایی نشود؛ ایجاد فرصت‌های برابر، شفافیت قوانین و اطلاعات در حوزه اقتصادی که از آن استفاده رانتی نشود و برخورد با اخلالگران اقتصادی از عواملی است که منجر به تحقق امنیت اقتصادی در کشور می‌شود، در حوزه مقابله با تخلفات، رانت‌ها و یقه‌سفیدها پلیس اقتصادی بسیار تأثیرگذار است و ما آماده راه‌اندازی آن هستیم، اما نیازمند اختیارات و قوانینی خاصی هستیم تا بتوان جرائم را پیگیری و برخورد کرد.

سردار مؤمنی گفت: نیروی انتظامی، دولت و مجلس با اصل موضوع پلیس اقتصادی موافق‌اند و تصور می‌کنیم در آینده محقق شود؛ هیئت‌های خارجی که بی تابانه وارد ایران می‌شوند نشاندهنده ثبات و امنیت بالا در کشور است و آنها نیز این موضوع را تشخیص داده‌اند.

وی همچنین بیان کرد: هم‌اکنون استقبال برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور زیاد شده است و در برنامه‌ ششم توسعه و سال ۹۵ برنامه‌های ویژه‌ای را برای افزایش ضریب امنیت در حوزه اقتصادی داریم، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در این زمینه هیچ دغدغه‌ای نخواهند داشت.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0