منو

139306081542412503515614

 

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به اینکه دولت اگر می‌خواهد جلوی فساد را بگیرد، خود را کوچک کند گفت: دولت باید در برنامه ششم توسعه حداقل ۳۰ درصد از حضور خود در اقتصاد بکاهد اما بدنه دولت این موضوع را قبول ندارد.

 

اسدالله عسگراولادی در ارتباط با افزایش بودجه و بزرگ شدن دولت در سال ۹۵ اظهار کرد: تمام فساد در بزرگ شدن دولت است، دولت اگرمی‌خواهد جلوی فساد را بگیرد، خود را کوچک کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت هر چقدر بخواهد خود را بزرگتر کند فساد بیشتر می‌شود افزود: هر کجای دنیا تمرکز اقتصاد دست دولت باشد میزان فساد بالا می رود و هرچه حضور دولت در اقتصاد مهار شود، فساد پایین می‌آید.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین ادامه داد: اولین دغدغه من برای اقتصاد کشور بیکاری مردم است که این امر نیز از بزرگ شدن دولت نشات گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: دربرنامه ششم توسعه دولت باید حداقل ۳۰ درصد از حضور خود در اقتصاد کشور کم کند و از رقم ۸۵ درصدی به ۵۵ درصد برسد و در صورتی که این کار انجام نشود، فساد روز به روز بیشتر می‌شود.

عسگر اولادی در پاسخ به این سوال که آیا این عزم در دولت مشاهده می‌شود یا خیر؟ تصریح کرد: «نه؛ بدنه دولت این موضوع را قبول ندارد.»

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0