منو

139407041648016886177054

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه مسئولان استان‌ها مسئول حل و رفع مشکلات اقتصادی مردم هستند،‌ گفت: امروز سربازان خط مقدم ما کسانی هستند که مسئولیت تولید ثروت را مبتنی بر اقتصاد مقاومتی پیگیری می‌کنند.

امیر دریابان علی شمخانی عصر  در نشست شورای اداری استان یزد اظهار داشت: در کشور ما اگر دلیل همه آسیب‌های اجتماعی را اقتصادی ندانیم، اکثریت قریب به اتفاق آسیب‌ها و ناهنجار‌ی‌های اجتماعی اقتصادی است.

وی بیان کرد: امروز آمار طلاق، سرقت، مواد مخدر، تعداد زندانیان نسبت به جمعیت در استان یزد نسبت به کشور پایین‌تر است چراکه نرخ بیکاری هم در یزد کمتر است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با ابراز این مطلب که موضوع اقتصاد و معیشت یک موضوع امنیت ملی است و اکثر آسیب‌پذیری‌های ما اقتصادپایه هستند، خاطرنشان کرد: کنار این موضوع، فساد مهم‌ترین خطر در زمینه اقتصاد کشور است.

شمخانی با تأکید بر اینکه فساد از جنگ سرد هم خطرناک‌تر است و همانند موریانه به جان اقتصاد و کشور می‌افتد، گفت: امروز به‌عنوان یک مقام دولتی در هر جایی که بروی، همه از شما اعتبار می‌خواهند؛ الآن هر مدیری که بتواند بیشتر اعتبار جذب کند قوی‌تر است. باید همواره توجه داشت که تولید ثروت و ایجاد اعتبار باید به‌عنوان ارزش ملاک قرار گیرد.

وی یزد را استان اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: قنات، قنوت و قناعت که به‌عنوان نماد استان یزد شناخته می‌شوند، ۳ اصل اقتصاد مقاومتی هستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ارتباط با مدل و مؤلفه‌های اقتصادی رژیم شاهنشاهی گفت: وابستگی اقتصادی کشور به غرب، اتکای چرخ‌های صنایع، توان نظامی و دیگر زمینه‌ها به غرب، عدم توجه به باور‌ها و توانایی‌های داخلی در زمینه تولید، ترویج سبک زندگی براساس باورهای غیردینی و استقرار اقتصاد مصرفی براساس منافع بیگانه در جامعه از جمله مؤلفه‌های اقتصادی رژیم طاغوت بود.

وی خاطرنشان کرد: ساختار اقتصاد و فرآیندهای اقتصادی پیش از انقلاب براساس رانت و امتیازهای خاص پایه‌گذاری شده بود و اقتصاد متکی بر نفت بر اقتصاد کشور حاکم بود.

شمخانی اقتصاد را یکی از پایه‌های اصلی تشکیل‌دهنده امنیت ملی دانست و گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشیم، به‌ویژه الآن که برجام به فرجام رسیده، فصل پاسخگویی ما به مردم رسیده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: مشکلات ساختاری، سیاستی و مشکلات ناشی از تحریم در اقتصاد از جمله مشکلاتی است که در زمینه اقتصاد با آن مواجه هستیم که بحث تحریم الآن برطرف شده و مانده دو مشکل ساختاری و سیاستی که در دست مدیران است.

وی تأکید کرد: اگر فرمایشات مقام معظم رهبری از ابتدای امسال تا به الآن را بررسی کنیم، می‌بینیم که در صدرِ مطالبات مقام معظم رهبری در بیاناتشان، مسائل اقتصادی است.

شمخانی ادامه داد: به‌طور معمول عمده مطالبات مردم در جامعه، مطالبات و نیازهای مادی است چرا که اقتصاد با حیات و معیشت مردم مرتبط است و اگر اقتصاد قوی داشته باشیم، قدرت چانه‌زنی بالایی داریم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تصریح بر اینکه فشار اقتصادی هم به همین دلیل به‌عنوان یک ابزار مهم در دست دشمن قرار می‌گیرد، گفت: به همین دلایل، اولویت اصلی امنیت ملی امروز ما بحث اقتصادی است.

وی با ابراز “امروز سربازان خط مقدم ما کسانی هستند که مسئولیت تولید ثروت را مبتنی بر اقتصاد مقاومتی پیگیری می‌کنند” گفت: مسئولان استان‌ها مسئول حل و رفع مشکلات اقتصادی مردم هستند.

شمخانی با اشاره به اینکه جدال‌ها و تفاوت‌های چپ و راستی و حزبی مشکلی از مردم رفع نمی‌کند، گفت: به‌جای اینکه مسائل حزبی را بیان کنیم، باید بگوییم که چگونه می‌توانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم.

وی افزود: سکان‌دار رفع مشکلات مردم دولت است، اگر ما مشکلات معیشتی مردم را رفع و فساد را ریشه‌کن نکنیم، کسی با ما پیوند نمی‌بندد.

شمخانی تصریح کرد: در شورای اداری ما موظف هستیم که اقتصاد مقاومتی را پیگیری کنیم چرا که امروز در حالی مشکلات اقتصادی مهم‌ترین مشکل ماست که ما ظرفیت رفع این مشکلات را داریم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: با بررسی دقیق می‌توانیم به این نتیجه برسیم که ما ظرفیت را داریم و مشکل اصلی ما در ناکارآمدی‌ها است.

وی تأکید کرد: از امروز تا ۲۲ بهمن ۹۵ باید دغدغه همه مسئولان رفع مشکلات اقتصادی مردم به‌وسیله تدبیر در زمینه بهره‌گیری از ظرفیت‌ها باشد.

شمخانی با اعلام اینکه کشور بدون ولایت فقیه قابل اداره نیست، گفت: دشمن با وجود تمام درس‌هایی که از ناکامی‌هایش گرفته، باز هم از دشمنی دست برنمی‌دارد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0