منو

2f5c7b73-f253-4563-b7a6-f00acfb7947fNama S

 

 

شیراز – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور دچار فساد سیستماتیک شده و برخی دستگاه ها با مشکل مواجه شده اند.

 

احمد توکلی عصر جمعه در همایش ملی شفافیت در مجلس شورای اسلامی و رونمایی از سامانه «مجلس نما» تاکید کرد: در اقتصاد بحثی وجود دارد که در آن به بازار شیشه ای و شفاف اشاره شده که در این شرایط شفاف می شود کار کرد.

وی ادامه داد: در سیاست نیز چنین است و شفافیت باید وجود داشته باشد. ما سیاستمداران باید همواره خود را در معرض قضاوت مردم بدانیم تا بتوانیم موفق باشیم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اما متاسفانه امروز کشور دچار فساد سیستماتیک شده و برخی دستگاه هایی که خود باید با فساد مقابله کنند گرفتار شده اند.

توکلی تاکید کرد: نه اینکه کل این دستگاه ها فاسد شدند اما همین که برخی افراد حاضر در این مجموعه ها با مشکل مواجه شده اند، دیگر نمی توانند مقابله با فساد را جدی دنبال کنند.

وی ادامه داد: در این وضعیت ستاد مبارزه با فساد راه اندازی شده که افراد نخبه تر و مورد اعتماد تر در آن عضویت دارند تا بحث مبارزه با فساد را به طور کامل دنبال کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی نیز طرحی در کمیسیون قضایی در حال بررسی است که با تصویب آن می توان به بحث مقابله با فساد ورود بیشتری داشت.

توکلی افزود: البته سازمانهای مردم نهادی نیز راه اندازی شده که تاثیر فراوان در این بخش دارد.

وی با اشاره به اینکه شفافیت با افشاگری تفاوت دارد، گفت: باید توجه داشت که در اینگونه موارد نباید در مباحث شخصی و دعواهای خصوصی وارد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راه اندازی سامانه «مجلس نما» بسیار مثبت و خوب است که باید همگان با این مجموعه همکاری لازم را داشته باشند.

سامانه «مجلس نما» برای شفافیت فعالیت نمایندگان مجلس طراحی شده است.

منبع: مهر

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0