منو

798215662254495

 

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران‌ طرح بیمه تکمیلی را نوعی رانت و چنگ‌اندازی به سفره کارگران عنوان کرد و گفت: کسر از حقوق بازنشستگان برای اجرای بیمه تکمیلی رضایت‌بخش نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، نصرالله دریابیگی عصر امروز در همایش انفجار نور رهروان ولایت که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و نیز بازنشستگان کارگری غرب استان مازندران در سینما جهان‌نما چالوس برگزار شد، با بیان اینکه بسیاری از قوانین از سوی امام خمینی (ره) تدوین شد، اظهار کرد: یکی از این قوانین، قانون الزام سازمان تأمین اجتماعی بود که با اجرا نشدن آن و همچنین کمبود مراکز ملکی درمانی تأمین اجتماعی، بیمه‌شدگان ناگزیر هستند به‌مراکز درمانی خصوصی مراجعه کنند و به این ترتیب در بسیاری از فوریت‌های پزشکی دسترسی به خدمات‌سازمان تأمین اجتماعی بی‌اثر بوده‌است.

وی با انتقاد از بالا بودن هزینه‌های درمان در کشور به‌ویژه در شرایط سخت معیشتی طبقه مزدبگیر، خواستار اجرای قانون الزام تأمین اجتماعی شد و افزود: به‌نظر می‌رسد که مدیران این سازمان به بهانه بالا بودن هزینه مالی اجرای این تکلیف قانونی را به‌دست فراموشی سپرده‌اند.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران طرح بیمه تکمیلی را نوعی رانت و چنگ‌اندازی به سفره کارگران عنوان کرد و ادامه داد: کسر از حقوق بازنشستگان برای اجرای بیمه تکمیلی رضایت‌بخش نیست و اگرچه رفع این نارضایتی نیازمند برنامه‌ریزی مدیران این سازمان است اما به‌نظر می‌رسد که عزم چندانی برای حل این موضوع در بدنه مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی وجود ندارد.

این مسئول خاطر‌نشان کرد: با توجه به اینکه بیمه تکمیلی خدمات مناسبی را به بازنشستگان ارائه نمی‌دهد از این‌رو ما بازنشستگان برای تحقق عدالت اجتماعی مسئولان تأمین اجتماعی را موظف به اجرای قانون الزام می‌دانیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با تأکید بر اینکه باید صدای حق‌طلبانه این قشر به‌گوش مسئولان برسد، تصریح کرد: این انقلاب بدون نام امام راحل در جایی نوشته نشده‌است و نخستین گروهی که شریان حیاتی رژیم گذشته را بستند قشر کارگران بودند.

دریابیگی از فعالیت ۲۴ تشکل بازنشستگی و وجود ۱۲۰ هزار بازنشسته در استان مازندران خبر داد و افزود: این جمعیت نیمی از جمعیت مازندران را تشکیل می‌دهد و اذعان داریم که حتی یک‌ریال نیز از پول نفت و منابع دولتی استفاده نکردیم و این ثروت میلیاردی حاصل تلاش و هم‌افزایی قشر کارگر است.

وی در ادامه با اشاره به موضوع انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما بازنشستگان با وجود تمام حقارت‌هایی که در حق ما می‌شود اما با تمام قوا در انتخابات شرکت می‌کنیم.

دریابیگی کلید اجرای تمام قراردادها، تبصره‌ها و قوانین مربوط به همسان‌سازی کارگران بازنشسته را در مجلس شورای اسلامی دانست و افزود: هر فردی بخواهد تنها از روی ظواهر امر به کاندیدای خاصی رأی دهد بدون شک باید در روز قیامت پاسخ‌گو باشد.

رئیس کانون کارگران بازنشستگان تأمین اجتماعی مازندران خواستار انتخاب کاندیدای حامی محرومان و مستضعفان شد و تأکید کرد: باید به فردی رأی بدهیم که به تولید عشق بورزد و از تمام اقشار حمایت کند.

وی در پایان با اعلام اینکه کارگران به دولت و مجلس بدهکار نیستند، گفت: ما قشر کارگر با حضور گسترده خود در انتخابات به امام و رهبرمان ثابت می‌کنیم که با وجود سیاست‌های نادرستی که بر قشر ما تحمیل شد اما تا آخرین نفس در کنار رهبری بوده و اجازه نمی‌دهیم تا این انقلاب به‌دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.

منبع: فارس

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0