منو

139411101134163636998864

 

 

سایت اطلاعات مربوط به هزینه‌ها، اموال، دارایی‌ها و مواضع نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شد.

مراسم رونمایی از سامانه «مجلس‌نما» (پویش ملی شفافیت داوطلبانه نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی) صبح دیروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مهدی ثنایی مسئول محتوایی طرح درباره کلیات طرح پویش ملی شفافیت داوطلبانه، اظهار داشت: این طرح یک حرکت ملی، فراجناحی و داوطلبانه است و از تمام جناح‌ها و تشکل‌ها برای پیوستن به آن دعوت شده است.

وی افزود: براساس مطالعات انجام شده، در ۵۱ کشور جهان شفافیت اطلاعات به‌صورت کامل اجرایی می‌شود و در بسیاری از کشورها شفافیتِ آرا، شفافیت منابع مالی و شفافیت عملکرد نمایندگان مجلس وجود دارد، حتی در کشورهایی مانند بحرین، عراق و افغانستان نیز سامانه‌ای برای دسترسی عموم به اطلاعات نمایندگان مجلس وجود دارد.

ثنایی خاطرنشان کرد: این طرح محدود به ایام انتخابات نیست و ان‌شاءالله پس از انتخابات نیز نمایندگان منتخب ملت نظرات، آرا و مواضع خود در مجلس را روی سایت قرار خواهند داد.

سپس سامانه مجلس‌نما با آدرس majlesnama.ir رونمایی شد. قرار است در این سایت اطلاعات مربوط به هزینه‌ها، اموال، دارایی‌ها و مواضع نامزدهای انتخابات مجلس به‌طور شفاف و برای عموم اطلاع‌رسانی شود.

تاکنون چهار تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این طرح پیوسته‌اند. احمد توکلی، نماینده تهران اولین نفری بود که به‌صورت داوطلبانه اطلاعات خود را وارد سامانه مجلس‌نما کرد.

میثم جمالی از حوزه انتخابیه اصفهان، احمد حسین فلاحی از حوزه انتخابیه همدان و سیدطاهر موسوی از حوزه انتخابیه شیراز نیز با ثبت‌نام در طرح و امضای مرام‌نامه آن به این پویش پیوستند.

منبع: تسنیم

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0