منو

kpccapture1.jpg

 

در پی درخواست سازمان بورس برای شفاف سازی اثر نرخ خوراک بر سودآوری پتروشیمی خوراک مدیر عامل این شرکت اطلاعیه ای پر ابهام منتشر کرده است.

 

سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه ای به مدیر عامل پتروشیمی خارک عنوان کرده « برخلاف مفاد بند ۷ ماده ۷ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان، تاکنون پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۹۴/۱۲/۲۹بر اساس عملکرد واقعی ۶ ماهه و اظهارنظر حسابرس نسبت به آن، منتشر نشده است. لذا مقتضی است اطلاعات مذکور در اسرع وقت در سامانه کدال منتشر شود.

محسن شاهین،مدیر عامل پتروشیمی خارک نیز با ارسال نامه ای به سازمان بورس عنوان کرده است: « در بودجه سال ۱۳۹۴ که مبلغ EPS به مبلغ ۲٫۹۰۲ ریال به آن سازمان اعلام گردیده نرخ خوراک هر مرت مکعب ۸ سنت در نظر گرفته شده که صورتحساب های دریافتی فعلاً به عنوان علی احساب با نرخ هر متر مکعب ۱۳ سنت(۳٫۴۴۵ ریال) به این شرکت ارسال می شود که با توجه به افزایش نرخ تسعیر ارز و کاهش نرخ های فروش محصولات پیش بینی می شود در صورت عدم اصلاح نرخ خوراک حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد بر EPS اعلام شده تاثیر گذار خواهد بود.»

وی در ادامه اعلام کرده است که « نظر به اینکه نرخ قطعی گاز ترش مصرفی شرکت پتروشیمی خارک جهت سال ۱۳۹۴ تاکنون قطعی اعلام نگردیده لذا به استحضار می رساند به محض دریافت نرخ قطعی گاز ترش مبلغ برآورد EPS با توجه به نرخ قطعی گاز و نرخ واقعی فروش محصولات جهت سال ۱۳۹۴ اعلام خواهد شد.»

به گزارش فارس وزارت نفت در حالی طی روزهای اخیر فرمول جدید قیمت گذاری خوراک مجتمع های پتروشیمی را ابلاغ کرد که هر گونه نرخ جدید بر اساس این فرمول را فقط از ابتدای سال ۱۳۹۵ قابل اجرا دانسته است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0