منو

mesri

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نحوه ارجاع لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس را تشریح کرد.

 

عبدالرضا مصری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص بررسی لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی در کمیسیون مشترک گفت: هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بررسی این لایحه را به کمیسیون مشترک ارجاع داده است و منتظر هستیم تا کمیسیون تشکیل و رسیدگی به لایحه آغاز شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: اما اینکه گفته می شود کمیسیون مشترک حتی برای تعیین هیات رئیسه تشکیل نمی شود و بررسی لایحه روی زمین مانده است جای تعجب دارد. البته آیین نامه داخلی نیز برای این موضوع راه حلی در نظر گرفته است.

وی توضیح داد: در کمیسیونی که بیشترین عضو را در کمیسیون مشترک دارد باید درخواست ارجاع بررسی لایحه را به کمیسیون خود به هیات رئیسه مجلس ارسال کنند تا برای این منظور تصمیم گیری شود. در این نامه باید عنوان شود که کمیسیون مشترک تشکیل نمی شود و بررسی لایحه به کمیسیون تخصصی ارجاع داده شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درخواستی به هیات رئیسه ارسال نشده است، اظهار داشت: تا امروز دراین باره نامه نگاری به هیات رئیسه مجلس صورت نگرفته است هر زمان این درخواست به هیات رئیسه برسد بررسی و اعلام نظر می کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی از عدم برگزاری کمیسیون مشترک بررسی لایحه شفاف سازی گله مند و خواهان بررسی این لایحه در کمیسیون شوارها است.

منبع: خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0