منو

n00056969-b

چندی قبل مأموران پلیس فتای کرج هنگام گشت‌زنی سایبری متوجه سایتی با عنوان «پایگاه خبری سهام عدالت» به آدرس اینترنتی www. sahamedalat. com شدند. این پایگاه خبری با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود «دولت قصد دارد بدون اطلاع‌رسانی، طرح ثبت‌نام مردم در سهام عدالت را اجرا کند و اگر کسی ثبت‌نام نکند به منزله نوعی انصراف خواهد بود»، این اطلاعیه از متقاضیان سهام عدالت خواسته بود با واریز مبلغ ۵۵ هزار ریال نسبت به به روز رسانی اطلاعات خود و ثبت‌نام مجدد در این سامانه اقدام کنند.

مأموران پلیس فتا متوجه شدند سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده است هرگونه اطلاع‌رسانی و اقدام در خصوص سهام عدالت صرفاً از طریق رئیس کل و مدیران ارشد سازمان یا از طریق سایت سهام عدالت به نشانی www. sahamedalat. ir صورت خواهد گرفت ولی دریافتند که سایت ایجاد شده قلابی است و ۸۵۰ نفر هم در این سایت ثبت‌نام کرده‌اند.

مأموران پلیس فتا بعد از تحقیق متوجه شدند که طراح سایت ساکن تهران است، بنابراین با حکم قضایی راهی مخفیگاه وی شدند و او را بازداشت کردند.

سردار کامرانی صالح، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: متهم پس از انتقال به پلیس فتای استان البرز، ضمن اعتراف به جرم خود، اقرار کرد: با کپی‌برداری از سایت سهام عدالت، راه‌اندازی سایتی شبیه به آن، بارگذاری اطلاعیه‌های فریبنده و تحریک احساسات مردم برای ثبت‌نام در سایت مذکور، از شهروندان کلاهبرداری میلیونی کرده است.

منبع: رویکرد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0