منو

seraj

رئیس سازمان بازرسی کل کشور می‌گوید که این سازمان به موضوع قراردادهای جدید نفتی ورود و گزارش کاملی را در همین ارتباط به رؤسای قوا ارسال کرده است.

 

ناصر سراج در  پاسخ به این سؤال که آیا سازمان بازرسی کل کشور به موضوع قراردادهای جدید نفتی ورود کرده است یا خیر اظهار کرد: ما به موضوع ورود و گزارش کاملی را نیز تهیه و برای رؤسای سه قوه ارسال کرده‌ایم و در حال بررسی هستیم تا نتایج نهایی شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: همچنین به‌دنبال این هستیم جلسه‌ای برگزار کنیم تا مسائل مورد بررسی قرار گیرد و جلوی هر آنچه خلاف قانون است، گرفته شود.

سراج بار دیگر تأکید کرد که گزارش اولیه این سازمان در خصوص قراردادهای جدید نفتی تهیه و برای رؤسای سه قوه ارسال شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای نیز در نود و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه گفته می‌شود قراردادهای جدید نفتی خلاف اصول ۴۴ و ۴۵ قانون اساسی است و این قراردادها دارایی ایران را به‌مدت ۳۰ سال در اختیار یک شرکت خارجی قرار می‌دهد و اینکه آیا قوه قضاییه تاکنون ورودی به این موضوع داشته است یا خیر، اظهار داشت: در خصوص قراردادهای نفتی، از گذشته قانون هیئتی را پیش‌بینی کرده است که این هیئت متشکل از نمایندگان مجلس، دولت و قوه قضاییه است.

وی ادامه داد: این هیئت می‌تواند قراردادها را بررسی کرده و چنانچه تشخیص دهد تخلفاتی وجود دارد، جلوی آن را بگیرد. همچنین کمیسیون اصل ۹۰ می‌تواند نسبت به این موضوع نظارت داشته باشد و بازرسی کل کشور نیز چنانچه ببیند قراردادی خلاف قانون نوشته شده می‌تواند ورود کند.

سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: باید توجه داشت که برخی قراردادهای نفتی، قرارداد روز نیست و نوعاً این قراردادها درازمدت هستند ضمن اینکه باید حتماً تضمینات لازم و دقت‌های حقوقی صورت گیرد تا قراردادی خلاف منافع ملی کشور نوشته نشود، صرف طولانی بودن یک قرارداد مانع نیست.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0