منو

TCCIMir_940721_39637

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران معتقد است، بحث خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا نظر شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت است و دولت یک چنین سیاستی را در دستور کار ندارد.

 

علی سنگینیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد آخرین کارهای کارشناسی در مورد خروج پتروشیمی‌ها از بورس کالا، گفت: بحث خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا نظر شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت است و دولت یک چنین سیاستی را در دستور کار ندارد.

وی با اشاره به آخرین جلسه اتاق بازرگانی تهران در چند روز اخیر، گفت: گزارشی را براساس نظرات بورس کالا و فعالان حوزه پتروشیمی آماده کردیم و نقاط ضعف و قوت این موضوع که محصولات پتروشیمی در بورس قرار بگیرد یا نه، بررسی شد و ظاهراً قرار است تا این نظرات به‌عنوان مصوبه دولت در کارگروه تنظیم بازار ابلاغ شود.

سنگینیان تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار هم اعلام کرده است که فروش هرگونه محصولات پتروشیمی خارج از بورس شامل مقررات کارگروه تنظیم بازار می‌شود و روند قبل ادامه می‌یابد.

وی اضافه کرد: در عین حال مسئولان بورس کالا قول مساعد دادند تا مشکلات مورد نظر وزارت صنعت را برطرف کنند.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران به ایراداتی که برای عرضه برخی محصولات پتروشیمی در بورس کالا عنوان شده، اشاره کرد و گفت: برخی محصولات مشتری خاص دارد و ممکن است معاملات آن در بورس چندان آسان نباشد، یا ارائه برخی محصولات در بورس نیازمند قراردادهای بلندمدت است و نمی‌توان معاملات خرد را در بورس انجام داد.

به گفته سنگینیان برای خیلی از این مسائل راه‌حل وجود دارد.

 

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0