منو

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-08-20 09:36:59Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comÿÌǪ DM

تجمع طلبکاران پدیده شاندیز در مقابل وزارت کشور و استانداری خراسان رضوی

طلبکاران و مالباختگان شرکت پدیده شاندیز روز دوشنبه در تجمعی در مقابل وزارت کشور خواستار رسیدگی به وضعیت مطالبات خود شدند. آنها پنجشنبه گذشته هم در مقابل استانداری خراسان رضوی تجمع کرده بودند.

این روزها تقریبا هر روز خبر از تجمع و اقدامات طلبکاران شرکت پدیده شاندیز در تهران، مشهد و سایر شهرهایی که سهام این شرکت به مردم فروخته شده، شنیده می شود.

دادستان کل کشور پیش از این اعلام کرده بود ۸۰ درصد سهام پدیده شاندیز در اختیار یک نفر است.
مالباختگان هفته گذشته نیز در مقابل قوه قضاییه در خیابان ولی عصر تهران و استانداری خراسان رضوی تجمع کرده بودند ولی از این تجمعات نتیجه ای نگرفته بودند.
با توجه به جمعیت زیاد طلبکارانی که در مقابل وزارت کشور و پنجشنبه گذشته در خیابانهای مشهد حضور پیدا کردند و به گفته شاهدان عینی بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر تخمین زده می شود، اینطور می توان پیش بینی کرد که مشکل اقتصادی پدیده شاندیز بدل به معضلی اجتماعی شده که در صورت عدم تعیین تکلیف آن، به زودی پیامدهای امنیتی در پی خواهد داشت.

واکنش سخنگوی دولت به تجمعات طلبکاران پدیده شاندیز و موسسه ثامن الحجج

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سئوال خبرنگار سرویس مشکلات مردم در خصوص عملکرد دولت درباره طلبکاران موسساتی مانند پدیده شاندیز و ثامن الحجج گفت: دولت باید واقعا به این موسسات نظارت کند. مردم وقتی می بینند دستگاهی تابلویی بالا برده، فکر می کنند نظارتی است. وقتی می بینند یک شرکت یا موسسه پولی و اعتباری فعال است، اعتماد می کند. به همین جهت باید نظارت کافی صورت گیرد. مردم پشت ویترین را نمی بینند که چه مراقبهایی صورت گرفته است.

نوبخت در ادامه سخنانش توضیح داد: جاهایی که احساس شد اگر مراقبت نشود، ممکن است خسارت بزرگتری وارد شود، جهت صیانت از اموال مردم، این تصمیمات گرفته شد. دولت خود را موظف به تامین امنیت سرمایه مردم می داند. در همین موارد نیز هر جایی بیمه یا بانک یا موسسه یا شرکت فاقد مجوز به خطا رفته، دولت تلاش کرده بانکی را پشتیبان بگذارد تا حقوق مردم ضایع نشود.

اشاره او به واگذاری امور مربوط به موسسه میزان به بانک صادرات و امور مربوط به بیمه ورشکسته توسعه به بیمه ایران بود که باعث شده برخی از مطالبات طلبکاران این موسسات زنده شود.

 

منابع: خبرآنلاین- دنیای معدن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0