منو

84506_Orig

 

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس راه‌اندازی حسابی در تامین اجتماعی برای واریز حق بیمه افراد تحت پوشش این سازمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با افتتاح این حساب نحوه هزینه‌کرد حق بیمه دریافتی از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی شفاف خواهد شد.

 

گام مثبت تامین اجتماعی در شفاف سازی نحوه هزینه‌کرد حق بیمه افراد/ ابهامات در زمینه هزینه‌کرد منابع درمانی رفع می‌شود

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره راه اندازی حسابی در تامین اجتماعی برای واریز حق بیمه افراد تحت پوشش این سازمان، عملکرد رئیس جمهور در بخش سلامت را مثبت ارزیابی کرد وافزود: دفاع رئیس‌جمهور از حوزه سلامت باعث خوشحالی است زیرا اگر اراده رئیس جمهور نبود ما نمی‌توانستیم نگاه دولت به بهداشت ودرمان را از اولویت دوازدهم به دوم ارتقا دهیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت شفاف سازی نحوه هزینه کرد حق بیمه دریافتی از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی، ادامه داد: واقعیت آن است که نمایندگان نیز درباره نحوه هزینه‌کرد حق بیمه تامین اجتماعی ابهاماتی دارند و به نظر می‌رسد باید از طریق ایجاد سامانه‌ای در این زمینه شفاف سازی صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه حق بیمه دریافتی از بیمه شدگان باید الزاما در حوزه درمان هزینه شود، تصریح کرد: اگرچه تامین اجتماعی مطالباتی از دولت دارد که همین مطالبات، مشکلاتی را سر راه این سازمان ایجاد کرده اما در هر صورت نباید این موضوع خللی بر هزینه کرد حق بیمه بیمه‌شدگان در بخش درمان ایجاد کند.

قربانی یادآور شد: نباید حق بیمه دریافتی از افراد در بخش‌های دیگر هزینه شود این در حالی است که بخش درمان از کمبود اعتبار رنج می‌برد، به طور قطع منابع جمع آوری شده باید در حوزه درمان و ایجاد درمانگاه یا مراکز درمانی تخصصی صرف شود.

وی تاکید کرد: حدود یک سال است که مصوبه ای برای ساخت بیمارستان تامین اجتماعی وجود دارد اما به جهت آنکه این سازمان نتوانسته منابع مالی هزینه پروانه شهرداری را بپردازد تاکنون علمیاتی نشده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: تامین اجتماعی به دلیل کمبود منابع مالی با مشکلات زیادی روبرو است که از طرق مختلف به دنبال حل آنها است حال امید است با تذکر رییس جمهور این روند اصلاح شود.

 

منبع: خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0