منو

IMAGE634561070629889066

عضو هیات‌رئیسه مجلس با بیان اینکه هیچ پرونده فساد کلان اقتصادی در کشور بدون ورود رئیس قوه قضاییه یا دادستان کل کشور به نتیجه نمی‌رسد، گفت: مدیریت برخورد با فساد اقتصادی در کشور وجود ندارد.

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح روز سه‌شنبه پارلمان در سخنانی به عنوان طراح طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی و در جریان ارائه تقاضای بررسی طرح مذکور طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، اظهار داشت: متاسفانه وضعیت مبارزه با فساد اقتصادی در کشور ما مناسب نیست، مقامات ارشد قوه قضاییه بسیار مصر هستند که با فساد اقتصادی برخورد کارآمد و خوب و بهتری داشته باشند اما در رسیدگی به برخی فسادهای اقتصادی این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: مقامات قوه قضاییه معتقدند که در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی خلأهای قانونی داریم چراکه مبارزه با فساد اقتصادی در همه جای دنیا مستلزم کار پلیسی- قضاییی توامان است، قبلا دو بار تلاش کردیم که بتوانیم نهادهای قضایی را به این جایگاه برسانیم تا مجموعه جدیدی برای مبارزه با فساد اقتصادی ایجاد نکنیم اما نتوانستیم.

دهقان ادامه داد: هیچ پرونده فساد اقتصادی کلان در این مملکت به نتیجه نرسیده مگر اینکه ریاست قوه قضاییه یا دادستان کل کشور خودشان وارد موضوع شدند، بدون پشتیبانی مقامات ارشد قضایی نمی‌توانیم پرونده‌های کلان فساد اقتصادی را به نتیجه برسانیم چراکه مفسدین اقتصادی کسانی هستند که افراد صاحب قدرت و ذی‌نفوذ از آنان حمایت می‌کنند و به دستگاه قضایی فشار می‌آورند و قاضی پرونده را تحت فشار قرار می‌دهند لذا بدو ورود مقامات ارشد قوه قضاییه نمی‌توان با مفسدین کلان اقتصادی مبارزه کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: فساد مثل موریانه به جان کشور می‌افتد، باید بدانیم فساد اقتصادی ۳هزار میلیاردی از ابتدا این میزان نبود اما چون سیستم هوشمندی در کشور ما وجود نداشت از ابتدا که این رقم ۱۰ میلیارد بود را نتوانست کشف کند، در این طرح ما به دنبال ایجاد یک مرکز کشف فساد اقتصادی هستیم.

دهقان بر همین اساس تاکید کرد: طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی با همکاری قوای مقننه و قضاییه و حمایت رئیس مجلس شورای اسلامی و پیگیری و کمک مرکز پژوهش‌های مجلس به نتیجه رسیده است و انتظار داریم نمایندگان مجلس به تقاضای بررسی این طرح براساس اصل ۸۵ قانون اساسی رای دهند تا بتوانیم کار آبرومندی در این زمینه انجام دهیم.

منبع: فارس

 

1 پاسخ به مدیریت برخورد با فساد اقتصادی در کشور وجود ندارد
  1. بسم الله الرحمن الرحیم
    وجود افراد سالم از نظر اقتصادی که متدین و بی نیاز بوده و غیرت انجام کار داشته و نیز اختیار درست و حسابی داشته باشند برای مبارزه با فساد لازم است و منصوب نمودن چنین اشخاصی بنظر میرسد که نیاز به امر رهبری دارد پس در درجه نخست ورود رهبری به موضوع ضروری است .


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0