منو
حمید-رسایی

نماینده مردم تهران ضمن انتقاد از عدم اعلام وصول لایحه شفافیت مالی انتخابات تاکید کرد که از این لایحه استقبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان، در تذکر آیین‌نامه‌ای خود درباره ماده ۲۳ لایحه بیمه اجباری، خسارات وارد شده شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه اظهار داشت: دولت لایحه‌ای را در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه تقدیم مجلس کرده اما روی این لایحه تاریخ ۱۹ آبان‌ماه درج شده است و این در صورتی که این لایحه روز ۲۴ آبان توزیع نشد و روز بعد به دست ما رسید؛ لایحه مربوط به شفافیت منابع مالی و هزینه‌های انتخابات.

وی ادامه داد: در همان شب وزیر کشور در تلویزیون اعلام کرد که ما لایحه‌ای را به مجلس داده‌ایم که فردا روزنامه‌ها تیتر زدند «هراس از شفافیت».

نماینده مردم تهران در مجلس در همین زمینه تصریح کرد: مجلس هفته گذشته ۳ روز جلسه داشته است، امروز هم من لیست را نگاه کردم و دیدم ۱۵ دوفوریتی در لیست بود. من و بسیاری از نمایندگان از شفافیت هزینه‌های انتخاباتی استقبال می‌کنیم اما اینطور با حیثیت مجلس بازی کردن با اهداف سیاسی و انتخاباتی درست نیست.

«برداشت شده است که مثلا ما می‌ترسیم، ولی خیر، خیلی هم خوب است، ولی این سازوکار دارد و باید از حیثیت مجلس دفاع شود. آقای لاریجانی نباید تلقی شود که مجلس این را نمی‌خواهد.»

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر رسایی اظهار داشت: این لایحه در وقت معین داده شده و تاخیر و تعللی در کار نبوده است و مطابق ضوابط در نوبت قرار دارد و حتما مطرح خواهد شد. اینکه گفته شده مجلس تعلل کرده است، حرف نادرستی است.

منبع: خبرگزاری فارس

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0