منو

احمد توکلی در نامه ای به رئیس جمهور ضمن تقدیر و تشکر از شورای عالی انقلاب فرهنگی برای لغو امتیاز انتقال فرزندان هیأت علمی از شهری به شهر دیگر بار دیگر بر اصلاح و بازنگری مصوبه سیاستها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی تاکید کرد.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر رئیسی

رئیس محترم جمهور

سلام علیکم

سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت بر خود لازم می داند که از تصمیم شورا در لغو امتیاز انتقال فرزندان هیات علمی از شهری به شهری و از رشته ای به رشته ای دیگر از شما و اعضای حامی عدالت تشکر کند. این اقدام، تبعیض فاحشی را سبب می شد و حتی با دست آویز ساختن آن، امتیازات فراتر از آن مصوبه را نیز برای فرزندان آنها فراهم می ساخت.

مطمئناً این تصمیم شجاعانه گام مهمی در رفع تبعیضات ناروای آموزشی است. وجود تبعیضات آموزشی، نابرابری موجود را افزایش می دهد و چرخه فقر را پایدار می سازد. حرکت به سوی عدالت آموزشی از نیازهای حیاتی و فوری جامعه فعلی ایران به شمار می‌آید و از شما و دیگر اعضای شورا انتظار می رود که با ورود هر چه سریعتر به اصلاح سایر سهمیه های غیر ضروری که در این شورا تصویب شده است، این مسیر مبارک را به سرانجام برسانند.

همچنین بار دیگر تاکید می نمایم که مصوبه سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی مصوب این شورا با مخالفت قاطبه کنکوری ها، نیاز به اصلاح و بازنگری جدی دارد و با توجه به مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اجرای عجولانه آن به گفته مرکز بررسی های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری، می تواند پیامدهای ناگوار امنیتی و اجتماعی داشته باشد.

از شما انتظار می رود کوشش عدالت خواهانه خویش را برای حل مشکل مذکور بیشتر بفرمایید.

 

با احترام

احمد توکلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0