منو

سن پذیرش دانشجو برای متقاضیان دانشگاه فرهنگیان افزایش یافت و به ۲۴ سال رسید.

به گزارش داد، محسن جلواتی رئیس کارگروه آموزش دیده بان شفافیت و عدالت با اعلام افزایش سن پذیرش داوطلبان دانشگاه فرهنگیان از ۲۲ به ۲۴ سال گفت: قریب به یکسال موضوع پیگیری شد و پس از تشکیل جلسه با مسئولین دانشگاه فرهنگیان و ارائه دلایل و مستندات،به این نتیجه رسیدند که افزایش ۲ سال تاثیری بر روند کاری وزارت آموزش و پرورش ندارد.

وی ادامه داد: با پی گیری های متعدد دیده بان سرانجام اواسط شهریورماه سال جاری طی رایزنی با اعضای کمیسیون آموزش مجلس، خواهان دعوت وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون و طرح موضوع شدیم و با گرفتن قول مساعد از ایشان موضوع در شورای معاونان وزارتخانه مطرح و تصویب شد و چند روز پس از آن نیز سن ۲۴ سال برای پذیرش در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ اعمال گردید.

جلواتی گفت : در حال حاضر نزدیک به ۵ هزار دانشجو به دلیل تصمیمات قبلی آموزش و پرورش پشت درهای بسته دانشگاه ‌فرهنگیان مانده اند که با این مصوبه می توانند به دانشگاه وارد شوند.

گفتنی است پی گیری های دیده بان در این زمینه در پی مطالبه ای بود که سال گذشته توسط متقاضیان در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت ثبت شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0