منو

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به وزیر علوم خواستار تمدید برگزاری آزمون منابع نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ شد.

این نامه در پی مطالبه جمعی از دانش آموزان نظام قدیم آموزش متوسطه نوشته شده است.

به گزارش داد،  متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

برادر ارجمند جناب آقای دکتر غلامی

 وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

سلام علیکم

احتراماً به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه هوشمندی برای دریافت و پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان تدارک دیده است و هر هفته از میان مطالبات مردمی، مطالبه‌ای که در طول هفته بیشترین امضا را جمع کرده باشد، کتباً از مسئول مربوطه پیگیری می‌کند.

در مطالبه ثبت شده با بیش از ۲۸۵۸۰ امضا تا تاریخ ۱۶/۰۶/۱۳۹۹ مطالبه‌کنندگان خواستار برگزاری آزمون با منابع درسی نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ شدند که عیناً خواسته آنها نقل می‌گردد:

«ما دانش‌آموزان نظام قدیم آموزش متوسطه به دلایل زیر خواستار تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ هستیم:

  1. معاون سابق وزیر و رئیس دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش‌وپرورش، طی اعلام رسمی به دانش‌آموزان نظام قدیم این اطمینان را دادند که کنکور سراسری تا سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.
  2. تعداد متقاضیان نظام قدیم در کنکور سراسری امسال به بیش از ۶۰۰ هزار نفر می‌رسد که رقم قابل توجهی است و لازم است مسئولین وزارت علوم نسبت به این قضیه نرمش بیشتری نشان دهند.
  3. در صورت ادامه شیوع بیماری کرونا در مهرماه جاری، خرید کتاب‌های درسی در کتاب‌فروشی‌ها ممنوع شده و تقاضا و تهیه کتب پس از اعلام نتایج کنکور از طریق سامانه فروش دشوار خواهد بود.
  4. بالا بودن شهریه کلاس‌ها جهت آشنا شدن با منابع نظام جدید و نداشتن بضاعت کافی بسیاری از خانواده‌ها برای تأمین مجدد هزینه‌های دانش‌آموز خود، معضلی بسیار مهم است و مشکلات حادی برای آنها به وجود خواهد آورد.
  5. با توجه به اینکه عده‌ای از دانش‌آموزان نظام قدیم در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند و مانند دانش‌آموزان مدارس دیگر جهت تسلط بر مفاهیم و نکات کنکور از امکانات کافی برخوردار نبودند و همچنین نظر به اینکه در کنکور سراسری سال گذشته تمامی چهل نفر اول کنکور، فارغ‌التحصیلان مدارس خاص بوده‌اند، لذا ممکن است قبولی این دانش‌آموزان کم برخوردار در دو سال تحقق نیابد که برگزاری کنکور در سال ۱۴۰۰ برای آنها فرصت دیگری ایجاد خواهد کرد.

بنابراین، با توجه به شرایط پیش رو و نیز مشکلات اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا، ما امضاکنندگان این مطالبه از «وزیر محترم علوم» تقاضا داریم بار دیگر لطف کنند و این امکان را فقط یک سال دیگر برای فارغ‌التحصیلان نظام قدیم فراهم آورند تا آنها بتوانند در سال ۱۴۰۰ نیز با منابع درسی خود آزمون دهند.»

دیده‌بان شفافیت و عدالت با توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم توصیه اکید دارد به درخواست این داوطلبان توجه شود.

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده‌بان شفافیت وعدالت

۱۶/۰۶/۱۳۹۹

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0