منو

محسن جلواتی قائم مقام مدیرعامل دیده بان شفافیت و عدالت در پاسخ به میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از وی خواست تا در مسیر تحقق منویات ولایت به مرّ قانون عمل نموده و با پنهان نمودن خود در پشت شعارهای انقلاب اقدامات خلاف قانون خود را توجیه ننماید.

به گزارش داد، روز گذشته احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به رئیس مجلس از وی خواست تا در مورد انتخاب مهرداد بذرپاش به  عنوان یکی از منتخبان ریاست دیوان محاسبات به دلیل نداشتن سابقه کافی و تحصیلات مرتبط با جایگاه ریاست دیوان محاسبات تجدید نظر نموده و کمیسیون برنامه و بودجه را از ادامه بررسی صلاحیت وی بازدارد.

در پی آن شب گذشته میر تاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به توکلی ضمن دفاع از اقدام خلاف قانون کمیسیون برنامه و بودجه از عدم توجه وی به وضعیت کنونی جامعه و دخالت در امور داخلی مجلس گلایه کرد و نوشت: با مطالعه‌ی نامه‌ی حضرتعالی، و به عنوان برادری دلسوز، پیش از همه چیز، این سوال در ذهنم ایجاد شد که چرا جنابعالی، این‌همه مسائل کشور و مشکلات عدیده‌ی اقتصادی و معیشتی، اعم از تبعیض و تورم و گرانی و بی‌عدالتی را _ که کمر مستضعفین جامعه زیر فشار آنها خم شده است_ وانهاده و علیه یک مسئله‌ی داخلی مجلس شورای اسلامی بیانیه صادر کرده‌اید؟!

وی همچنین در جایی دیگر اقدام دیده بان را مغایر با گام دوم انقلاب و اصل جوانگرایی دانست و از ایشان خواست تا در مسیر وحدت نیروهای انقلاب و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) گام بردارد.

به دنبال این نامه ،که متن کامل آن در پایگاه خبری الف، منتشر شده است دیده بان شفافیت و عدالت جوابیه ای صادر نمود که در ذیل می آید:

جناب آقای میر تاج الدینی

نایب رئیس محترم کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم و رحمهُ  الله؛

جنابعالی در دفاع از عملکرد کمیسیون در انتخاب جناب آقای مهرداد بذرپاش و در پاسخ به نامه جناب آقای دکتر احمد توکلی رئیس محترم هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت اظهار داشته‌اید که در راستای بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر جوانگرایی عمل نموده اید، در شأن شما نیست با توجه به شناختی که از آقای دکتر توکلی دارید و چند دوره با ایشان در مجلس همکار بودید، چنین اظهار نظری نمایید.آیا پنهان شدن در پشت بیانیه بسیار ارزشمند گام دوم انقلاب و به بهانه جوانگرایی، قانون آیین نامه داخلی مجلس را زیر پا گذاشتن گناه بزرگی نیست؟ و آیا از نمایندگانی که داعیه‌دار شعارهای انقلاب و قانون گرایی هستند چنین تخلفی گناه بزرگ محسوب نمی گردد.؟!

اما تصور جنابعالی مبنی بر رها کردن مسائل مهمتر کشور و پرداختن به این موضوع، بیانگر عدم اطلاع و آگاهی جنابعالی از اقدامات دیده بان طی چهار سال گذشته و به ویژه در چند ماهه اخیر از جمله   حداقل ۲ مورد مکاتبه آشکار با ریاست جمهوری درباره معیشت مردم، ارز و مقابله با فساد و اعلام جرم بر علیه تاجگردون و … نمی باشد؟ یا اینکه این موارد برای شما فاقد اهمیت بوده است ؟ !

همه ارکان دیده بان شفافیت و عدالت خود را ملزم و مقید به اجرای بیانیه گام دوم انقلاب با رعایت قانون که نتیجه آن عدالت و ایجاد روحیه امید و اعتماد عمومی است، می دانند و با هر نوع قانون‌شکنی و فساد در هر سطح و توسط هر نهاد یا سازمانی که اتفاق بیافتد، مقابله می نمایند.  به شما هم که داعیه دار عدالت، قانون و انقلابی گری هستید، توصیه می کنیم تا در مسیر تحقق منویات ولایت به مرّ قانون عمل نمایید و خود را پشت شعارهای انقلاب پنهان ننمایید و اقدامات خلاف قانون خود را توجیه نکنید تا مصداق این جمله از نهج البلاغه نباشید که مولی علی(ع) می فرمایند؛

کَلِمَهُ حَقٍّ یُرادُ بِها باطِلٌ (خطبه ۴۰ نهج البلاغه)

 

محسن جلواتی

قائم مقام مدیرعامل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *